Jausmų gidas: Kačerginėje vaikai mokėsi „prisijaukinti“ emocijas
Tęsiant gražią ir prasmingą draugystę su Kauno rajono Kačerginės mokykla-daugiafunkciu centru, gegužės 13 d. Kauno rajono socialinių paslaugų centro specialistės suorganizavo prevencinį užsiėmimą „Jausmų gidas: edukacija apie emocijų valdymą ir saugią aplinką“.
Šiuolaikinis ugdymas neįsivaizduojamas be aktyvaus vaikų įsitraukimo, todėl užsiėmimo metu priešmokyklinukai nebuvo tik klausytojai. Pasitelkdami situacinius bei vaizdinius žaidimus, vaikai drąsiai reiškė nuomonę ir dalijosi asmenine patirtimi. Diskusijų centre atsidūrė ne tik bazinės emocijos, bet ir jautrios temos: patyčių prevencija bei saugios aplinkos kūrimas.
Mes, suaugusieji, privalome prisiminti, kad vaikams nuolat reikia paramos ir padrąsinimo. Turime mokyti juos priimti savo jausmus, suprasti juos ir, svarbiausia, nebijoti kreiptis pagalbos, kai užklumpa sunkumai.
Teorinę dalį ir diskusijas pakeitė džiugi kūrybinė veikla. Pasitelkę vaizduotę, vaikai gamino savo emocijų draugą– „Emociuką“. Mažieji kūrėjai su didžiuliu entuziazmu planavo ne tik savo personažų išvaizdą, bet ir suteikė jiems vardus, pasakojo, kur jų naujieji draugai „apsigyvens“ ir kaip padės susitvarkyti su kylančiais jausmais.
Pagrindinis šios iniciatyvos siekis– skatinti vaikus pažinti save ir suprasti kitus. Ugdant gebėjimą nubrėžti asmenines ribas ir atpažinti nederamą elgesį, klojamas tvirtas pamatas patyčių prevencijai ir sveikai emocinei atmosferai mokyklos bendruomenėje.




