Vaikų Velykėlės

Rankos, spalvina paveikslėlį

Atvelykio šventė nuo seno yra vadinama mažosiomis arba vaikų Velykėlėmis, švenčiamas pirmąjį sekmadienį po Velykų. Šios šventės svarbiausias simbolis taip pat yra kiaušinis, kuris siejamas su atgimimu ir nauja gyvybe. Atvelykio metu daugiausia dėmesio skiriama vaikams: žaidžiami įvairūs žaidimai, vėl dažomi ir ridenami margučiai, būna daug juoko ir klegesio.

Kauno rajono socialinių paslaugų centro skyriuje Krizių centre paminėti Atvelykio šventę pakvietėme ir vaikučius, ir jų mamytes.  Aptarę Atvelykio tradicijas, visi drauge pasinėrėme į edukacinę programą – muilo gamybą. Susipažinę su muilo gamybos procesu, rinkomės norimą muilo formą, spalvą ir kvapą. Visi drauge mokėmės maišyti ir derinti spalvas bei kurti savo receptą. Visa kūrybinė erdvė kvepėjo įvairiais skoniais, kadangi muiliukus gardinome eteriniais kvapniaisiais aliejais. Mūsų mažieji užsiėmimo dalyviai, kartu su mamomis, pasigamino švelnius, mėgstamų spalvų bei  formų muiliukus, kuriuos galės išbandyti namuose.

Belaukdami, kol muilas atvės ir sustings, išbandėme dar vieną, naują ir įdomią kūrybinę veiklą –  spalvinome vitražinius paveikslėlius. Šie paveikslėliai pagaminti iš akrilo, imitacinio stiklo, yra išlietos gėlių linijos, todėl tapymo technika nesudėtinga. Piešti ant stiklo buvo smagu ir įdomu, tai tarsi magija,  nes negali numatyti, kaip atrodys tavo piešinys. Ši kūrybinė veikla patiko ir mažiems, ir vyresniems, nes tai nuostabus laikas atsipalaiduoti, pabūti su savo mintimis ir jausmais. Sukurti originalūs stiklo vitražai papuoš mūsų mažųjų namus.

Skip to content