Renginiai skirti Tarptautinei socialinei akcijai „16 dienų prieš smurtą prieš moteris“ paminėti

Keramikos edukacinis užsiėmimas, gyvatė iš molio.

16 dienų trukusi akcija, skirta atkreipti bendruomenės dėmesį į smurto lyties pagrindu problemą, baigėsi.  Akcijos metu organizavome nemokamus renginius moterims, siekiant stiprinti supratimą apie smurto artimoje aplinkoje reiškinį ir jo žalą, supažindinome su pagalbos būdais, stiprinome moterų emocinę sveikatą, savivoką, pasitikėjimą savimi.

Akciją pradėjome kūrybiniu edukaciniu užsiėmimu naudojant kvilingo techniką. Kvilingas – tai popieriaus lankstymo meno rūšis, kai siauros popieriaus juostelės sukamos į ritinėlius, o šie yra formuojami į įvairias figūras. Šios įvairios detalės komponuojamos ir jungiamos į vientisą kompoziciją. Pasitelkus kvilingo techniką galima sukurti įvairius popieriaus darbelius, papuošalus, žaisliukus ir kitas dekoracijas, čia viskas priklauso nuo fantazijos. Moterys supažindintos su kvilingo metodika ir pakviestos pasigaminti po Kalėdinį žibintą, popieriaus ritinėliais puošiant stiklainius. Tai ir tvarumas ir naujo kūrybinio metodo išbandymas. Užsiėmimo pradžioje tapo aišku, kad ši technika reikalauja ypatingo kruopštumo, susikaupimo ir kūrybiškumo, todėl daugeliui užsiėmimo dalyvių tapo tikru kantrybės išbandymu. Perpratus kvilingo paslaptis,  moterų fantazija liejosi ir bangavo, popieriaus ritinėliai jungėsi į gėlių ir ornamentų raštus. Užsiėmimo dalyvių kurti Kalėdiniai žibintai – kiekvienas savaip gražus, unikalus, nepakartojamas ir džiugins namus visu šventiniu laikotarpiu.

Lapkričio 30 d.  į svečius pasikvietėme keramikę Liną Mažrimienę su edukacine programa „Keramikos paslaptys“. Keramikė užsiėmimo dalyves supažindino su savo kūrybos darbais, kuriuose, kaip teigia ji pati,  įdėta daug gerų minčių, meilės ir teigiamų emocijų. Pasak L. Mažrimienės, darbas su moliu yra terapija, padedanti nusiraminti, atsikratyti slogių minčių, pasisemti dvasinės ramybės. Edukacijos pradžioje keramikė susipažindino su keramikos istorija, medžiagomis ir priemonėmis, kurios naudojamos lipdymo procese.  Paėmus į rankas baltą molį, iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad viskas labai paprasta ir aišku, tačiau anaiptol, taip nėra, teko molį prisijaukinti ir padedant keramikei – kurti  individualų keramikos darbą. Moteris nustebino tai, kad kūrybos procese galima naudoti ir natūralius augalus, juos įspaudžiant į savo kūrybos darbą. Užsiėmimo metu atsiskleidė dalyvių fantazija, kūrybiškumas, jausmai ir emocijos. Pasak keramikės L. Mažrimienės, tuo kūrybos procesas dar nesibaigia, molio dirbinius reikia išdžiovinti, išdegti ir glazūruoti, todėl visi darbai po edukacijos keliauja į jos dirbtuves. Visi su nekantrumu laukiame savo kūrybos darbų.

Patyriminis užsiėmimas „Moteris – moteriai“ – tai laikas skirtas tik sau. Užsiėmimą vedusi Šeimos gerovės skyriaus atvejo vadybininkė K. Rašimaitė moteris pakvietė į grupinį užsiėmimą, kurio metu mokėsi pažinti save, pasakyti ir priimti komplimentus, apdovanoti save bei kitus dėmesiu. Diskusijų metu dalyvės mokėsi atsikratyti blogų minčių, atskleisti savo moteriškumą, nebijoti pasitikėti savimi. Moteriškoje bendrystėje atsiskleidė pojūčiai, emocijos ir jausmai.

Kauno rajono socialinių paslaugų centro socialinio darbo specialistų apskritojo stalo diskusija su Moterų teisių asociacijos (MOTA) direktore V. Žukauskaite, vykusi gruodžio 4 dieną, tai tradicinis susitikimas baigiantis metams.  Susitikimo metu su V. Žukauskaite aptarta smurto artimoje aplinkoje statistika Lietuvoje ir Kauno apskrityje,  nuo š. m. liepos 1 d. įsigaliojęs apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis, kuris nukreiptas į greitą nukentėjusiųjų apsaugą, kai smurtautojas eliminuojamas iš aukų aplinkos. MOTA teikia specializuotą kompleksinę pagalbą smurto aukoms ( konsultacinę, psichologinę ir teisinę pagalbą), pagalba teikiama gavus pranešimą iš policijos apie patirtą smurtą artimoje aplinkoje arba nukentėjęs asmuo gali dėl pagalbos kreiptis savarankiškai. Kaip teigia V. Žukauskaitė, dažniausiai yra fiksuojamas fizinis smurtas, o psichologinio, ekonominio ir seksualinio smurto atvejų beveik nefiksuojama. Diskusijų metu aptarta, kad būtina su moterimis daugiau kalbėti, mokyti jas atpažinti seksualinį smurtą, skatini netylėti, kreiptis pagalbos į specialistus.

„Moters grožio paslaptys“ –  grožio diena, kurios metu moteris supažindinome su  grožio paslaptimis ir mažomis gudrybėmis.  Grožio dienoje dalyvavusios moterys išgirdo veido, rankų ir nagų priežiūros ABC, išbandė įvairias odos priežiūros priemones, veido kaukes, rankų nagų priežiūros priemones. Į svečius atvykusi grožio specialistė Neringa Anfimova moterims atliko dar vieną grožio procedūrą – antakių korekciją ir dažymą. Akivaizdu, kad grožį puoselėjančioms procedūroms daug žodžių nereikia, nes jų metu laikas sustoja.

Akciją užbaigė gruodžio 8 dieną vykusi prevencinėnė paskaita „Smurtas šeimoje“, kurioje dalyvavo Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Linas Rudis ir Gintaras Kerševičius. Pareigūnai paskaitoje dalyvavusias moteris supažindino su smurto formomis, nauju darbo įrankiu prieš smurtautojus – smurto orderiu, pristatė  pagalbos priemones, paskatino moteris kreiptis pagalbos susidūrus su smurtu artimoje aplinkoje. Taip pat pareigūnai pasakojo apie savo darbo kasdienybę, prevencinį darbą bendruomenėje, ugdymosi įstaigose. Susitikimo pabaigoje L. Rudis ir G. Kerševičius su paskaitos dalyvėmis diskutavo, atsakė į moterų klausimus, vaikams dovanojo atšvaitų.

Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie akcijos įgyvendinimo.

Skip to content