2026 m. balandžio mėnesį Rokų ir Neveronių seniūnijose vyko psichosocialinę gerovę stiprinantys užsiėmimai bendruomenių nariams, skirti emocinės sveikatos stiprinimui, gilesniam savęs pažinimui bei bendruomeniškumo puoselėjimui. Renginiai subūrė įvairaus amžiaus dalyvius, kurie aktyviai įsitraukė į praktines veiklas. Veiklų metu dalyviai buvo kviečiami skirti dėmesio savo psichinei sveikatai bei išbandyti įvairius savipagalbos metodus.
Rokų seniūnijoje balandžio 8 dieną vyko dailės terapijos teorinis ir praktinis užsiėmimas. Dalyviai susipažino su šios terapijos nauda emocinei savijautai. Praktinės veiklos metu išbandė dailės terapijos kūrybines technikas, padedančias atsipalaiduoti, geriau pažinti savo emocijas ir vidinius resursus. Kūrybinio proceso metu dalyviai turėjo galimybę pasinerti į savo vidinį pasaulį, stiprinti vidinę harmoniją, pasitikėjimą savimi, skatinti saviraišką bei tarpusavio bendravimą.
Balandžio 21 d. Rokų seniūnijoje organizuotas metaforinių asociatyvinių kortelių teorinis ir praktinis užsiėmimas. Susitikimo metu buvo pristatytos metaforinės asociatyvinės kortelės „Point of You“ bei Kauno rajono socialinių paslaugų centro Šeimos gerovės skyriaus specialistų sukurtos Dėkingumo praktikos kortelės. Dalyviai susipažino su darbo metodikomis, jų taikymo galimybėmis emocijų pažinimui, vidinių resursų stiprinimui bei tarpusavio bendravimui stiprinti. Praktinių veiklų metu dalyviai aktyviai įsitraukė į užduotis, diskusijas, dalijosi savo įžvalgomis, patirtimis.
Neveronių bibliotekoje balandžio 13 dieną vyko paskaita ir praktinis užsiėmimas apie stresą, streso įveiką per kvėpavimo pratimus – kelią į ramybę ir pusiausvyrą. Renginio metu dalyviai gilino žinias apie streso poveikį žmogaus organizmui, mokėsi kvėpavimo technikų, padedančių sumažinti įtampą, atgauti vidinę pusiausvyrą, gerinti emocinę būseną ir atrasti daugiau vidinės ramybės kasdienybėje, stiprinti emocinę gerovę. Praktinių užsiėmimų metu dalyviai turėjo galimybę išbandyti įvairias kvėpavimo technikas, išbandyti efektyvius atsipalaidavimo būdus bei paskatino rūpintis savo emocine sveikata.
Dalyviai aktyviai įsitraukė į veiklas, mokėsi būdų, padedančių mažinti įtampą ir stiprinti vidinę pusiausvyrą, dalijosi savo patirtimis ir įžvalgomis, o užsiėmimai tapo prasminga erdve stiprinti emocinę gerovę bei tarpusavio ryšį. Bendros veiklos tapo puikia proga stabtelėti kasdienybės ritme, daugiau dėmesio skirti emocinei savijautai ir prasmingam laikui kartu.
Įgyvendinant prevencijos programas, šiais užsiėmimais buvo siekiama ne tik praturtinti bendruomenės narių žinias apie emocinės gerovės gerinimą, bet ir sustiprinti bendruomeniškumą, tarpusavio ryšį, paskatinti atvirumą, bendravimą bei emocinį sąmoningumą.
Veiklas inicijavo, parengė ir pravedė psichologė Lina Ugnė Novikienė bendradarbiaudama su socialinėmis darbuotojomis darbui su šeimomis Laura Višinskaite ir Virginija Smilinskiene. Dėkojame Kauno rajono Rokų ir Neveronių seniūnijos darbuotojams bei Neveronių bibliotekos bibliotekininkei už bendradarbiavimą ir pagalbą organizuojant renginius.

