Krizių centro veikla karantino metu

Lietuvoje įvedus karantiną dėl COVID -19, SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro skyriuje Krizių centre (toliau – Krizių centras) apgyvendinimo paslaugas moterims (moterims su vaikais) teikiamos iki karantino paskelbimo paslaugas gavusiems paslaugų gavėjams. Šalia saugios laikinos pastogės, klientėms teikiamos informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo paslaugos teikiant dokumentus įvairioms įstaigoms ar institucijoms, kreipiantis į gydytojus, ruošiant dokumentus tarnyboms, nuotoliniu būdu vykdoma atvejo vadyba. Esant poreikiui organizuojama transporto paslauga.

Kiekvieną dieną Krizių centre vyksta kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymas, švaros virtuvėje ir gyvenamuosiuose kambariuose palaikymas, atliekami kiti namų ruošos darbai, gaminamas maistas, organizuojamas vaiko (-ų) ugdymas. Tris kartus per savaitę Krizių centro gyventojai gauna paramą maisto produktais iš LPF „Maisto banko“. Klientės laisvalaikį leidžia siūdamos daugkartinio naudojimo maišelius, medžiagines kaukes, išdovanotų mezgimo siūlų mezga ir siuvinėja.

Krizių centro psichologė naudojant įvairias ryšio priemones teikia konsultacijas ar palaikomuosius pokalbius, taip pat padeda organizuoti užsiėmimus Krizių centre su mamomis gyvenantiems vaikams.

Karantino laikotarpiu Krizių centre paslaugų gavėjų lankymas yra draudžiamas. Esant laisvoms apgyvendinimo Krizių centre vietoms, nauji paslaugų gavėjai (moterys, moterys su vaikais) karantino metu į Krizių centrą gali būti priimami tik išbuvę 14 dienų saviizoliacijoje ir pateikę medicininę pažymą apie sveikatos būklę. Tai būtina, siekiant apsaugoti Krizių centre gyvenančius naujagimius, vaikus, nėščias ir sveikatos sutrikimų turinčias moteris nuo koronaviruso užkrato.

Dėl informavimo ir konsultavimo paslaugų prašome nevykti ir nerekomenduoti kitiems vykti į Krizių centrą.

Raginame elgtis saugiai ir atsakingai, įvertinti galimybę gauti reikiamą informaciją ir konsultacijas nuotoliniu būdu, t. y. paskambinti ar rašyti elektroninį laišką.

 

Informacija apie Krizių cento paslaugas teikiama tel. 862095167, (8 37) 551241 ir el. paštu: krzvedejas@kaunorspc.lt

Skip to content