Gegužės 25-oji – Tarptautinė be žinios dingusių vaikų diena

Gegužės 25 dieną minima Tarptautinė be žinios dingusių vaikų diena. Dingusių žmonių šeimų paramos centro  iniciatyva LR Seimas 2006 metais šią dieną įtraukė į atmintinų dienų sąrašą.

Šios minėtinos dienos tikslas – ne tik užjausti tuos, kurių vaikai dingo be žinios, bt ir skatinti užkirsti kelią šiam reiškiniui. Siekiama atkreipti tėvų dėmesį į turiningą vaikų laisvalaikį, o vaikus informuoti apie pavojus, gresiančius už namų ribų.

 

Kviečiame  prisijungti prie šios dienos minėjimo  ir spalvotais kaspinais, iš popieriaus išlankstytomis gervėmis ar vaikų nupieštais simboliniais rakteliais papuošti  medžius. Plaikstydamiesi vėjyje kaspinėliai, gervės ir rakteliai simbolizuotų laukimą ir viltį.

 

 

Pagalbos linijos telefono numeris – 116 000. Jis veikia visoje Europoje, Albanijoje ir Serbijoje. Pagalbos telefonas skirtas pranešimams dėl dingusių vaikų – tai nemokama paslauga ir pagalba visą parą, kuria dingus vaikui gali skambinti:
• dingusio vaiko tėvai, globėjai, artimieji;
• pabėgę, pasiklydę ar pagrobti vaikai;
• visuomenės nariai turintys informacijos apie dingusį vaiką.

 

Linijos paslaugos:
• konsultacijos dėl galimų veiksmų dingus vaikui;
• operatyvios vaiko paieškos užsienyje paskelbimas ir organizavimas per tarptautinį linijos 116 000 tinklą visose ES valstybėse bei Albanijoje ir Serbijoje;
• emocinis palaikymas ir psichologinė pagalba.

Linijos konsultantai taip pat konsultuoja suaugusiuosius ir vaikus dingimo prevencijos klausimais.

   116000lankstukas11.17    

Daugiau informacijos  www.116000.lt  

 

Skip to content