Šeimų stovykla „Laikas kartu“

Šeimų stovykla „Laikas kartu“

 

Rugsėjo 21-23 dienomis SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro skyriaus Dienos socialinės globos centras jau antrus metus iš eilės organizavo šeimų, auginančių negalią turinčius vaikus, stovyklą „Laikas kartu“. Pagrindinis šios stovyklos tikslas – suburti šeimas ir paskatinti jas tarpusavio bendravimui, per kūrybines veiklas skatinti pačios šeimos bendrystę. Kaip ir 2017 m., stovykla vyko Lietuvos paraplegikų asociacijos įkurtame Landšafto terapijos ir rekreacijos centre Monciškėse, prie Baltijos jūros.

 

Pirmąją stovyklos dieną šeimos pradėjo kurdamos savo šeimos juostas iš įvairių gamtoje rastų priemonių. Šeimų nariai džiaugėsi, turėdami galimybę užsiimti kūrybine veikla drauge su visa šeima, nes kaip patys įvardino, dažniausiai tokiai tikslingai bendrystei nelieka laiko.  Oras džiugino vasaros šiluma, todėl stovyklautojai visi drauge vakare ėjo palydėti besileidžiančios saulės. Siekiant stiprinti šeimų tarpusavio ryšį, vakarą užbaigė kūrybinė užduotis „Šeimos traukinys“, kuri leido šeimoms geriau pažinti kitas šeimas.

 

Stovyklos metu šeimų laukė įvairūs užsiėmimai. Vaikai dalyvavo kaniterapiniame užsiėmime su „Maltos ordino“ savanorėmis ir jų terapiniais šunimis, o tėvai su Dienos socialinės globos centro kineziterapeute diskutavo apie vaikų sensorinį ugdymą. Vėliau bendrai veiklai kvietė odontologijos kabineto „Codantis“  odontologė ir burnos higienistė, teoriškai ir praktiškai pristačiusios dantų priežiūros svarbą. Muzikantas Linas Švirinas pasakojo apie muzikos poveikį žmogui, o jo atliekama gongų garsų terapija leido stovyklos dalyviams truputį atsikvėpti ir atsipalaiduoti net ir labiausiai įsitempusiems, nuolatinius spazmus savo kūne jaučiantiems vaikams ir jaunuoliams. Šeimos taip pat turėjo galimybę išbandyti savo jėgas akro jogos užsiėmime su trenere Julita Jakubauskiate, lavinant tiek jėgą, tiek lankstumą, atsipalaiduojant ir smagiai bendraujant.

 

Besibaigiant stovyklai šeimos džiaugėsi galėdamos praleisti daugiau laiko vieni su kitais, diskutuoti rūpimomis temomis, skirti laiko vienas kitam bei pasisemti naujų idėjų, tarpusavio palaikymo.

 

Skip to content