Veikla vaikų dienos centre vasarą

SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro Šeimos gerovės skyriaus Vaikų dienos centrą Domeikavoje lankantys vaikai džiaugiasi atėjusiomis atostogomis ir gražia vasara, galėdami paiškylauti, pasidžiaugti gamta ir praplėsti savo akiratį Kauno rajono ir Kauno miesto apylinkėse. Šeimos gerovės skyriaus vaikų dienos centras veiklą vykdo bendradarbiaudamas su Domeikavos vaikų ir jaunimo centru ,,Nėris“.

Vaikai birželio 7 d. lankėsi Kauno Panemunės šile, kur stebėjo vasarišką gamtą, besimokančius skraidyti kregždžių jauniklius, džiaugėsi naujais sporto treniruokliais, sūpynėmis, sportavo. Grįžę iš išvykos vaikai piešė vasarą, išbandydami pastelines kreideles.

Birželio 21 d. vaikų dienos centro vaikai iškylavo po Pažaislį, lankėsi Kauno Jachtklube. Vaikai apjuosė storiausią Kauno ąžuolą rankomis, išbandydami jo tvirtumą. Stebėjosi, kad ąžuolas Kaune auga jau 600 metų. Vėliau apžiūrėję Pažaislio vienuolyno architektūros ansamblį, smagiai išdykavo Kauno jachtklubo žaidimų aikštelėje, kopė į skardį, braidė, stebėjo plaukiojančias jachtas. Iškylą vainikavo draugiškas sumuštinių su arbata ragavimas, džiovinant pavargusias ir šlapias kojas.

Vaikai birželio 28 d. lankėsi gyvūnų prieglaudoje ,,Lesė“, esančioje Sausinės kaime, Kauno rajone. ,,Lesė“ yra viena didžiausių savanoriškų gyvūnų globos organizacijų Lietuvoje, kuri priglaudžia šunis ir kates. Vaikai pasiruošę klausimus, domėjosi gyvūnų atsiradimo prieglaudoje istorija, sužinojo, kad yra žmonių, kurie nesirūpina savo augintiniais, išmeta į gatvę, palieka likimo valiai, skriaudžia.

Vaikai, sužinojo, kad visą patį sunkiausią ir reikalingiausią darbą atlieka savanoriai – gyvūnų mylėtojai, kurie čia atvyksta laisvu nuo darbo ir mokslo metu. O darbų tikrai yra daug: gyvūnų narvų, patalpų plovimas, valymas, gyvūnų, slaugymas, gydymas, maitinimas, vedžiojimas. Savanoriai išsamiai pasakojo apie kiekvieną prieglaudoje gyvenantį gyvūną, turintį savo vardą, istoriją, išskirtinį charakterį ir pomėgius. Kiekvienas vaikas surado savo mėgstamą gyvūną, kurį su malonumu pasiimtų gyventi namo.

Kiekvieną trečiadienį vaikų dienos centrą lanko vaikai, gyvenantys Vandžiogalos seniūnijoje. Birželio mėnesį vaikai dalyvavo dailės terapijos užsiėmimuose, kuriuose piešė bendrą piešinį, klijavo koliažus, lipdė, interpretavo, kūrė. Po užsiėmimų vaikai aptardavo savo įspūdžius, išsakydavo savo lūkesčius ir džiaugėsi, kad galės visą vasarą praleisti kūrybiškai.