Vaikų dienos centre lankėsi studentai iš Pietų Korėjos

DSC00446SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centras įgyvendina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Garliavos vaikų dienos centras“, kurio tikslas – mažinti vaikų,  augančių socialinės rizikos šeimose, socialinę atskirtį, organizuoti kūrybingo laisvalaikio ir užimtumo veiklas.

Lapkričio 11 dieną vaikų laukė staigmena: į svečius atvyko trys Vytauto Didžiojo universiteto studentai, pagal mainų programą atvykę iš Pietų Korėjos. Žemėlapyje svečiai parodė šalį, iš kurios atvyko, jos vėliavą, papasakojo apie ją. Vaikams labai keistai skambėjo svečių vardai.

DSC00445Svečiai pasakojo, kad Korėjoje tėvai stengiasi vaikams duoti tokius vardus, kuriuos galima būtų „paversti“ europietiškais, kad būtų lengviau juos ištarti ir įsiminti. Vaikams buvo smalsu ir jie klausinėjo visko: kaip gyvena Korėjos vaikai, kokios ten vyksta pamokos, nuo kelių metų vaikai pradeda eiti į mokyklą, kada ją baigia, kokie gyvūnai gyvena jų šalyje, ar Korėjoje yra zoologijos sodas, ar daug mašinų gatvėse, ar ten galima mokytis rusų kalbos, ar skiriasi laikas Korėjoje ir Lietuvoje, kokią muziką mėgsta Korėjos jaunimas. Vaikų smalsumas ir klegesys liejosi per kraštus, kai svečiai vaikų vardus rašė korėjiečių rašmenimis, aiškino apie jų kalboje naudojamus simbolius, jų reikšmę, mokė juos ištarti.

Tikimės, kad susitikimo metu patirti malonūs įspūdžiai, netikėti, bet labai įdomūs ir intriguojantys atradimai paliks vaikams ne tik smagius prisiminimus, bet ir skatins juos drąsiai bendrauti, domėtis, ieškoti, daugiau sužinoti net apie pačias tolimiausias ir visiškai kitų kultūrų šalis, jaučiant pasididžiavimą ir pagarbą savajai.

Svečiams dėkojome ir kvietėme aplankyti Kauno rajoną, įsikūrusį ant trijų didžiųjų Lietuvos upių, susipažinti su jo ir visos šalies istorija, pamatyti ir įvertinti rudenišką lietuvišką gamtos grožį.