Sveiko maisto šventė „Valgyk sveikai – gyvenk ilgai“

Kovo 23 dieną, Domeikavos vaikų ir jaunimo centras „Neris“ kartu su Kauno rajono socialinių paslaugų centro Šeimos gerovės skyriumi surengė kasmetinę pavasarinę sveiko maisto šventę „Valgyk sveikai – gyvenk ilgai“. Šventės tikslas – formuoti vaikams įgūdžius sveikai maitintis, lavinti maisto gaminimo ir serviravimo įgūdžius.

Šventėje dalyvavo penkios komandos, kurios buvo suformuotos iš Vaikų dienos centrą centrą lankančių vaikų ir Domeikavos gimnazijos sveikos gyvensenos klubo „Sveiki namai“ narių. Komandos besiruošdamos šventei turėjo atlikti namų darbus: nupiešti savo komandos plakatą, pasigaminti emblemą, sugalvoti pavadinimą ir be abejo nuspręsti, kokį patiekalą gamins ir juo vaišins šventės dalyvius bei svečius.

Komisija vertino komandų prisistatymą, namų darbą, patiekalą (skonis, estetinis vaizdas, ar patiekale naudojami produktai tikrai yra sveiki maisto produktai, ir t.t.). Kompetetingos komisijos sprendimu, visos komandos buvo pagirtos ir kiekvienam dalyviui buvo įteiktas padėkos raštas už dalyvavimą šventėje.

Šventės dieną vienas iš dalyvių Paulius Petryla šventė savo gimtadienį. Jis visus šventės dalyvius maloniai nustebino savo paruoštu siurprizu – dar garuojančia ir labai gardžia lazanija. Visi šventės dalyviai liko patenkinti tokia švente, gardžiais patiekalais, siurprizais.

Džiaugiamės tokių švenčių rezultatais: įtraukti į procesą vaikai, ugdo atsakomybę ir įgūdžius tenkinat savo kasdieninius maitinimosi poreikius, mokosi sveikai maitintis, kultūringai elgtis prie stalo, estetiškai pateikti maistą ir serviruoti stalą.

(Straipsnį parengė Domeikavos vaikų ir jaunimo centro „Neris“ l.e.p. vadovas Mindaugas Martinaitis)