Šachmatai ir šaškės

Šachmatai – stalo žaidimas ir intelektualus sportas, kuriame rungiasi du priešininkai. Žaidimas vyksta specialioje 8 x 8 langelių dydžio lentoje, kurioje varžovai kovoja dvejomis skirtingų spalvų kariaunomis (juodaisiais ir baltaisiais).

Jeigu Jūsų mėgstamas sportas – proto mankšta, logika ir strategija, rinkitės šachmatus! Išmoksite pagrindinių žaidimo šachmatais principų, susipažinsite su debiutine teorija. Treniruosite savo gebėjimą logiškai mąstyti, intuityviai nujausti ryšį tarp veiksmo ir atoveiksmio, išsiugdysite pasitikėjimą savimi, drąsiai ir atsakingai priimsite sprendimus, suprasite, kad svarbu ne tik laimėti, bet ir garbingai pralaimėti.

Šaškės – yra jaunesnis žaidimas už šachmatus. Panašus į šaškes žaidimas rastas archeologinių kasinėjimų metu Egipte ir datuojamas 600 metų prieš mūsų erą. Į Europą ankstesnioji šaškių versija atkeliavo kartu su maurais, invazijos į Ispaniją metu. Vėliau, apie 1100 metus, Pietų Prancūzijoje žaidimas pritaikytas šachmatų lentai, o tik 1535 m. pristatyta privalomo kirtimo taisyklė.

Kauno rajono socialinių paslaugų centre šachmatai ir šaškės  yra įtraukti į sporto švenčių veiklą.