Kineziterapija ir ergoterapija

Kineziterapija arba gydymas judesiu yra viena pagrindinių reabilitacijos priemonių. Fiziniai pratimai tiesiogiai veikia raumenyną, raiščius, sąnarius (judamąjį aparatą), organus ir jų sistemas, tarp jų ir centrinę, vegetacinę ir neurohumoralinę sistemas. Taigi, tinkamas judesys padeda pagerinti kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę.

Kineziterapijos užsiėmimų tikslas išlaikyti funkcinį nepriklausomumą ir fizines galimybes. Centre siūlomos kineziterapijos procedūros sustiprins raumenis, atstatys sąnarių paslankumą, sumažins psichologinę įtampą, bei fizinį nuovargį, svarbiausia sugrąžins sveikatą. Judėjimas gali pakeisti bet kurį vaistą, bet joks vaistas nepakeis judėjimo.

Ergoterapija tai mokslo šaka, skatinanti bei tirianti darbingumo teigiamus poveikius žmogaus sveikatai. Darbingumas apibūdinamas kaip aktyvus gyvenimo procesas nuo gyvenimo pradžios iki galo. Užsiėmimai tai visi aktyvūs procesai, skirti savo ir kitų priežiūrai, pasirūpinimui, gyvenimo pasitenkinimui, bei siekiant būti sociališkai ir ekonomiškai produktyviais gyvenimo eigoje ir kituose įvairiuose kontekstuose. Pagrindinis terapijos tikslas – padėti žmonėms kuo savarankiškiau atlikti svarbius kasdieninius užsiėmimus. Ergoterapija siekia žmonėms suteikti galimybes būti socialiai aktyviems, bei siekti ir įgyvendinti asmeninius užsiėmimus.