Socialinių paslaugų centras vykdo projektą, skirtą senjorams

Vyresniame amžiuje žmonės patiria tam tikrų sunkumų, susijusių su fizinės ir socialinės sveikatos silpnėjimu, didesne traumų rizika. Siekiant padėti jiems išsaugoti savarankiškumą kasdieniame gyvenime ir vykdyti traumų prevenciją, Savivaldybės biudžetinė įstaiga Kauno rajono socialinių paslaugų centras 2011 m. dalyvavo Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių projektų rėmimo konkurse ir gavo finansavimą projektui „Kritimų ir traumų prevencija, skatinant Kauno rajono vyresnio amžiaus asmenų fizinį aktyvumą ir sportinę veiklą“. Projekto vykdymo laikotarpis – nuo 2011 m. rugsėjo mėn. iki gruodžio 31 d.

Projektas skirtas Kauno rajono pagyvenusių ir senyvo amžiaus gyventojų saugios aplinkos kūrimui, fizinio aktyvumo ugdymui, fizinio pajėgumo didinimui, pusiausvyros, koordinacijos lavinimui, mokymui pasitikėti savimi ir kontroliuoti kritimus. Mokymų, mankštų, informacinių leidinių pagalba bus siekiama, kad vyresnio amžiaus asmenys neatsisakytų kasdieninės veiklos, įgytų žinių, kaip einant nepaslysti, saugiai siekti aukštai padėtų daiktų, kaip elgtis nukritus. Įgyvendinus projektą tikimasi, kad pagerės Kauno rajono senjorų pusiausvyra, padidės mobilumas, o tuo pačiu ir sumažės kritimų rizika.

Projektą vykdys Savivaldybės biudžetinės įstaigos Kauno rajono socialinių paslaugų centro Dienos socialinės priežiūros skyriaus suaugusiems asmenims su negalia specialistai.