Socialinės integracijos apraiškos asmenims turintiems negalią Kauno rajone

Kauno rajone vyksta Būsto pritaikymo darbai asmenims turintiems negalią, kuriuos organizuoja SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centras, valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšomis. Iki 2011 m. lapkričio pirmos dienos būstai buvo pritaikyti trims Kauno rajono gyventojams iš Akademijos, Garliavos apylinkių ir Alšėnų seniūnijų. Garliavos apylinkių seniūnijoje senyvo amžiaus moteriai sumontuotas lauko keltuvas, pritaikytas vonios kambarys, įrengti porankiai ir kiti būsto pritaikymo darbai, kurie nuo šiol palengvins senolės ir jos artimųjų buitį.

Alšėnų seniūnijoje vaikui, turinčiam labai ryškių judėjimo bei apsitarnavimo funkcijų  sutrikimų, nupirktas mobilus elektrinis keltuvas, kuris padeda perkialiant berniuką iš neįgaliojo vežimėlio į lovą ar vonią. Vonios kambaryje įrengtas dušas su trapu, durys atitinkančios neįgaliojo poreikius. Tėvai džiaugiasi galimybe pasinaudoti Būsto pritaikymo žmonėms su negalia 2007-2011 m. programa, kuri sudarė sąlygas jų sūnui siekti socialinės integracijos.

Tikimasi, kad būsto pritaikymo darbai padės neįgaliems asmenims patenkinti būtiniausius higienos, priežiūros, maitinimosi, poilsio poreikius bei palengvins integracijos į visuomenę procesą.

Įgyvendinant Būsto pritaikymo žmonėms su negalia 2007-2011 m. programą, šiemet bus pritaikytas ir būstas Lapių seniūnijoje. Šiuo metu pritaikymo darbai dar vykdomi, darbus Lapių seniūnijoje numatoma pabaigti lapkričio mėnesio antroje pusėje.