Šeimos gerovės skyriaus veikla

Šeima – tai miniatiūrinė visuomenė, nuo kurios darnumo priklauso visos didelės žmonių visuomenės saugumas.

Feliksas Adleris 

                                                                                                                             

                                                                                                                 

                                                                                                                     Šeimos gerovės skyrius

 

Šeima – tai šiluma, kirbanti kiekvieno mūsų širdyje, tai pirmoji institucija, kurioje vyksta vaiko socializacija, kurioje auklėjami, auginami nauji visuomenės nariai. O ką daryti jei šeimoje yra trikdžių ir ji funkcionuoja  ne visai taip kaip turėtų? Atsakymas į šį klausimą ir yra Šeimos gerovės skyriaus misija ir tikslas – padėti Kauno rajono šeimoms, tada kai tos pagalbos reikia labiausiai.

Šeimos gerovės skyriuje veikia Pagalbos šeimai tarnyba ir Vaikų dienos centras, kur teikiamos socialinės priežiūros paslaugos šeimoms.

 

Pagalbos šeimai tarnybos uždaviniai:

 • Ugdyti ir stiprinti šeimos gebėjimus rūpintis vaikais, savarankiškai spręsti šeimoje kylančias problemas ir atliekant kitas visuomeniniame ar asmeniniame (šeimos) gyvenime reikalingas funkcijas;
 • Mažinti šeimos socialinę atskirtį;
 • Teikti profesionalias socialines paslaugas šeimai ir joje augantiems vaikams, skirtas apsaugoti vaiką ir išsaugoti jam šeimą.

Pagalbos šeimai tarnyba teikia socialines paslaugas, vadovaudamasi EQUASS Assurance kokybės principais:

 • lyderystė;
 • personalas;
 • teisės;
 • etika;
 • partnerystė;
 • dalyvavimas;
 • orientacija į asmenį;
 • kompleksiškumas;
 • orientacija į rezultatus;
 • nuolatinis gerinimas.

Vaikų dienos centro uždaviniai:

 • Ugdyti jaunus žmones, pasiruošusius ir gebančius gyventi socialinį, bendruomeninį ir sociokultūrinį gyvenimą.
 • Mokinti savarankiško gyvenimo įgūdžių.
 • Sudaryti sąlygas vaikų socializacijai gerinti.
 • Palengvinti tėvų esančių krizės laikotarpyje tėvystės naštą.
 • Specialistai vertina šeimos socialinių paslaugų poreikį, sudaro veiksmų planą – paslaugų rinkinį, kuris tinkamiausias konkrečiai šeimai ir reikalingas tam, kad būtų užtikrintas vaikų saugumas, kokybiškas šeimos funkcionavimas ir gerovė.
 • Siekiama šeimų įgalinimo:
 • Socializacijos gerinimo, savarankiškumo ugdymo, bendruomeniškumo.

 

 

ŠEIMOS DIENA 2019 

Šeimos diena

 

 

 

VAIKŲ DIENOS CENTRO VASAROS VEIKLA

 

“Labai gaila, kad visą vaikystės žavesį suprantame tik suaugę.”

 

(Faustas)

 

 

O mums visai negaila! Šeimos gerovės skyriaus Vaikų dienos centrą lankantys vaikai oficialiai skelbia, kad 2018 metų vasara yra pati geriausia vaikystės vasara. Ir mes jiems pritariam – vasara buvo kupina vaikystės žavesio ir naujų atradimų. Vaikai šventė Valstybės atkūrimo 100 – metį ir šios gražios šventės proga keliavo po Lietuvą, atrado gražiausius jos kampelius, aplankė muziejus, susirado naujų draugų. Centro darbuotojams kelionėse talkino vaikų pamilta savanorė iš Suomijos Tuula Parnanen. Šį kartą į Suomiją nukeliauti mums nepavyko 🙂 Bet Suomijos magija, kvepianti tradiciniais pateikalais, pasipuošusi tradicinėmis spalvomis ir paslaptingomis istorijomis vasarojo Šeimos gerovės skyriuje. Su vasara atsisveikinome įspūdinga Vaikų fiesta poilsio ir pramogų slėnyje Zalensų sodyboje. Vartydami nuotraukų albumą šiltai prisimename aplankytas vietas, patirtus nuotykius ir nuoširdžiai dėkojame visiems, priėmusiems mus svečiuose: Kauno IX forto muziejui, Kauno marių regioniniam parkui, Trakų muziejui, Pakruojo dvarui, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejui, Alytaus miesto socialinių paslaugų centrui, prekybos ir laisvalaikio centrui Mega, vaikų edukaciniam pramogų centrui Curiocity, kontaktiniam zoologijos sodui Zoopark, Kauno muziejaus tautinės muzikos skyriui, Rotušės skyriui, Pilies skyriui, M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriui, Nacionaliniams Mikalojaus Konstantinio Čiurlionio dailės muziejui, Velnių muziejui, Iliuzijų muziejui, Valstybės pažinimo centrui.

 

 

STEP TĖVŲ GRUPĖ

 

Suvokiau, jog ne vienas esu kelyje, visi mes tėvai susiduriame su vaikų auklėjimo problemomis, išmokau mąstyti apie vaiką kaip apie asmenybę.“

 

 

(Tėčio, dalyvavusio STEP tėvų grupėje, atsiliepimas apie mokymus)

 

Būti tėvais – pats sunkiausias ir ilgiausiai trunkantis darbas žmogaus gyvenime. Tačiau šiam darbui mūsų neruošia jokios mokyklos ar universitetai. Dėl to, susidūrę su įvairiais auklėjimo iššūkiais, mes dažnai abejojame, ar teisingai elgiamės sudėtingose situacijose, ar elgiamės taip, kaip yra geriausia mūsų vaikams ir santykiams su jais.

2018 metais Šeimos gerovės skyrius organizavo STEP tėvų, auginančių 6-12 metų vaikus, grupes: Vilkijos seniūnijoje, Domeikavos seniūnijoje Šeimos gerovės skyriuje, Čekiškės seniūnijoje ir Taurakiemio seniūnijoje.  Mokymus vedė psichologė Audronė Kerpaitė. Programą baigė ir savo tėvystės įgūdžius pastiprino 45 tėvai. Jie ne tik pagerino santykius su savo vaikais, bet ir patys tapo ramesni, labiau savimi pasitikintys.

Daugiau informacijos apie STEP programą:

http://www.stepgrupes.lt/

 

EFEKTYVIOS TĖVYSTĖS MOKYMAI KAUNO RAJONE

 

Pabučiuok vaikus labos nakties, net jei jau jie miega

(H. J. Brown)

 

Būti tėvais yra didelė laimė ir ne mažesnė atsakomybė. Tėvystės sąvokų, vaikų auklėjimo modelių ir vizijų, ką reiškia būti gerais tėvais, yra be galo daug. Daugybė leidinių, televizijos laidų ir mokymų siekia atrasti patį geriausią vaikų auginimo ir auklėjimo būdą. Dauguma jų tokie skirtingi, kad tėvai, ieškodami atsakymų į juos dominančius klausimus, sutrinka. Tačiau paklausus tėvų, kokio gyvenimo linkite savo vaikams, vienareikšmiškai sulaukiama atsakymo: noriu, kad mano vaikas būtų laimingas… Tačiau laimę suvokiame skirtingai. Gal tai ir yra mus vienijantis kelias – efektyvios tėvystės paieškos pakeliui į laimę.

Aštuoniolika SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro Šeimos gerovės skyriaus socialinio darbo specialistų dalyvavo VšĮ Paramos vaikams centro „Efektyvios tėvystės programos“ mokymuose. Mokymų metu specialistai įgijo žinių ir praktinių įgūdžių, padėsiančių įgyvendinti Efektyvios tėvystės įgūdžių programą Kauno rajono savivaldybėje. Parengtuose mokymuose analizuojamos keturios tėvams, auginantiems vaikus, aktualiausios temos: vaiko raida ir elgesys, geresnio ryšio su vaiku kūrimas, jausmų supratimas ir valdymas, pozityvi disciplina. Mokymuose jau dalyvavo 25 tėvai Samylų, Karmėlavos, Ežerėlio ir Zapyškio seniūnijose.

 

Informacija apie mokymus

 

      

 

 

 

 • Dalinuosi šiluma

 

Kad būtų šilčiau, kartais užtenka apkabinimo, o kartais reikia šilto megztinio!

Šeimos gerovės skyriui gerų žmonių padovanoti švarūs ir tvarkingi drabužėliai, vaikų žaislai bei kiti daiktai greitai suranda naujus namus – socialiniai darbuotojai juos perduoda Kauno rajono gyventojams, kurie šiuo metu patiria sunkumų.

Nuoširdžiai dėkojame Airijoje gyvenančių lietuvių bendruomenei ir jų įkvėpėjai Kristinai Karsokaitei už jų dovanas ir paramą Kauno rajono vaikams! Jūsų vaikų išmylėti žaislai, kūrybinės priemonės, knygos, socialinių darbuotojų pagalba suranda naujas mylinčias širdis ir džiugina mūsų mažuosius!

 

               

 

       

 

 

 


Darbo Laikas

I-IV 8.00-17.00

V 8.00-15.45

Pietų pertrauka 12.00-12.45

El. paštas

kaunorsgs@kaunorspc.lt

Telefonas

(8 37) 47 72 68

Faksas

(8 37) 47 72 68

Paskutinį kartą atnaujinta 2019-05-13 13:36:16
SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centras