Šeimos gerovės skyriaus veikla

Šeima – tai miniatiūrinė visuomenė, nuo kurios darnumo priklauso visos didelės žmonių visuomenės saugumas.

Feliksas Adleris

 

Šeimos gerovės skyrius

 

Šeima – tai šiluma, kirbanti kiekvieno mūsų širdyje, tai pirmoji institucija, kurioje vyksta vaiko socializacija, kurioje auklėjami, auginami nauji visuomenės nariai. O ką daryti jei šeimoje yra trikdžių ir ji funkcionuoja  ne visai taip kaip turėtų? Atsakymas į šį klausimą ir yra Šeimos gerovės skyriaus misija ir tikslas – padėti Kauno rajono šeimoms, tada kai tos pagalbos reikia labiausiai.

Šeimos gerovės skyriuje veikia Pagalbos šeimai tarnyba ir Vaikų dienos centras, kur teikiamos socialinės priežiūros paslaugos šeimoms.

 

Pagalbos šeimai tarnybos uždaviniai:

  • Ugdyti ir stiprinti šeimos gebėjimus rūpintis vaikais, savarankiškai spręsti šeimoje kylančias problemas ir atliekant kitas visuomeniniame ar asmeniniame (šeimos) gyvenime reikalingas funkcijas;

 

Mažinti šeimos socialinę atskirtį;

  • Teikti profesionalias socialines paslaugas šeimai ir joje augantiems vaikams, skirtas apsaugoti vaiką ir išsaugoti jam šeimą.

 

Vaikų dienos centro uždaviniai:

  • Ugdyti jaunus žmones, pasiruošusius ir gebančius gyventi socialinį, bendruomeninį ir sociokultūrinį gyvenimą.
  • Mokinti savarankiško gyvenimo įgūdžių.
  • Sudaryti sąlygas vaikų socializacijai gerinti.
  • Palengvinti tėvų esančių krizės laikotarpyje tėvystės naštą.
  • Specialistai vertina šeimos socialinių paslaugų poreikį, sudaro veiksmų planą – paslaugų rinkinį, kuris tinkamiausias konkrečiai šeimai ir reikalingas tam, kad būtų užtikrintas vaikų saugumas, kokybiškas šeimos funkcionavimas ir gerovė.

 

Vaikų dienos centro vasaros veikla:

“Labai gaila, kad visą vaikystės žavesį suprantame tik suaugę.”

(Faustas)

       O mums visai negaila! Šeimos gerovės skyriaus Vaikų dienos centrą lankantys vaikai oficialiai skelbia, kad 2018 metų vasara yra pati geriausia vaikystės vasara. Ir mes jiems pritariam – vasara buvo kupina vaikystės žavesio ir naujų atradimų. Vaikai šventė Valstybės atkūrimo 100 – metį ir šios gražios šventės proga keliavo po Lietuvą, atrado gražiausius jos kampelius, aplankė muziejus, susirado naujų draugų. Centro darbuotojams kelionėse talkino vaikų pamilta savanorė iš Suomijos Tuula Parnanen. Šį kartą į Suomiją nukeliauti mums nepavyko 🙂 Bet Suomijos magija, kvepianti tradiciniais pateikalais, pasipuošusi tradicinėmis spalvomis ir paslaptingomis istorijomis vasarojo Šeimos gerovės skyriuje. Su vasara atsisveikinome įspūdinga Vaikų fiesta poilsio ir pramogų slėnyje Zalensų sodyboje. Vartydami nuotraukų albumą šiltai prisimename aplankytas vietas, patirtus nuotykius ir nuoširdžiai dėkojame visiems, priėmusiems mus svečiuose: Kauno IX forto muziejui, Kauno marių regioniniam parkui, Trakų muziejui, Pakruojo dvarui, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejui, Alytaus miesto socialinių paslaugų centrui, prekybos ir laisvalaikio centrui Mega, vaikų edukaciniam pramogų centrui Curiocity, kontaktiniam zoologijos sodui Zoopark, Kauno muziejaus tautinės muzikos skyriui, Rotušės skyriui, Pilies skyriui, M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriui, Nacionaliniams Mikalojaus Konstantinio Čiurlionio dailės muziejui, Velnių muziejui, Iliuzijų muziejui, Valstybės pažinimo centrui.

  • Siekiama šeimų įgalinimo:
  • Socializacijos gerinimo, savarankiškumo ugdymo, bendruomeniškumo.

 

 

STEP 6-12 tevu grupe Taurakiemis

 

 


Darbo Laikas

I-IV 8.00-17.00

V 8.00-15.45

Pietų pertrauka 12.00-12.45

El. paštas

kaunorsgs@kaunorspc.lt

Telefonas

(8 37) 47 72 68

Faksas

(8 37) 47 72 68

Paskutinį kartą atnaujinta 2018-09-19 16:40:48
SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centras