Šauniausios mergaitės rinkimai

Vasario 14-ąją, šv. Valentino dieną Šeimos gerovės skyriaus Vaikų dienos centre buvo suorganizuoti šauniausios mergaitės rinkimai. Šio renginio iniciatoriai buvo patys vaikai. Visą mėnesį mergaitės ruošėsi pasirodymui: mokėsi prisistatyti, deklamuoti eiles, šokti ir dainuoti. Jos pačios pasirinko atlikėjus, kurių dainas dainavo, pačios sukūrė šokius. Ne tik mergaitės turėjo paruošiamųjų darbų prieš renginį, bet ir vadovės. Reikėjo sugalvoti užduotis, paruošti garbės raštus kiekvienai nominacijai, juostas, kuriomis bus apdovanotos nugalėtojos, pasirūpinti smulkiomis dovanėlėmis.

Ir štai atėjo lauktoji diena. Mergaitės puošėsi, darėsi makiažą, šukavosi. Tai buvo joms neįprasta, tačiau labai smagu.

Konkursas niekuo nesiskyrė nuo respublikinio. Buvo sudarytos dvi komisijos: suaugusių ir vaikų (berniukų). Konkurse dalyvavo 7 mergaitės. Rungtys buvo: prisistatymas, eisena, eilėraštis, muzikinė rungtis (šokis ir daina), klausimai – atsakymai, pasakos kūrimas ir visų dalyvių bendras šokis.

Iš pradžių mergaitės labai jaudinosi, tačiau įpusėjus renginiui jaudulys išnyko ir viskas klostėsi labai gerai. Komisijos nariai stebėjosi mergaičių muzikalumu, išradingumu ir sąmoju. Ypač, kai išgirdo kokias pasakas per 5 minutes turėjo sukurti dalyvės. Kiekviena dalyvė išsitraukė po raidę ir turėjo sukurti pasaką, kurios kiekvienas žodis prasideda ta raide. Buvo labai įdomu paklausyti ką sukūrė mergaitės.

Tačiau kaip ir kiekvienas renginys, taip ir šis turėjo ir pradžią, ir pabaigą. Komisijos nariams buvo labai sunku išrinkti pačią šauniausią mergaitę. Visos buvo nepakartojamos ir šaunios, tačiau konkursas lieka konkursu. Suaugusių komisija šauniausia mergaite išrinko Augustę, o berniukų komisija išrinko mis publika. Ja tapo Gabrielė. Tačiau nė viena konkurso dalyvė neliko nepastebėta ir įvertinta. kitos mergaitės gavo tokias nominacijas : mis Šypsena, mis Drąsa, mis Elegancija, mis Balsas ir mis Išradingumas. Kiekviena dalyvė gavo diplomą ir smulkias atminimo dovanėles.
Kaip ir daugumas konkursų, taip ir šis baigėsi su ašaromis ir nusivylimais. Tačiau vėliau visi susėdome prie bendro vaišių stalo ir pasidžiaugėme vieni kitų laimėjimais. Taip pat nusprendėme ir kitais metais suorganizuoti tokį pat renginį. Galbūt pavyks įkalbėti berniukus dalyvauti šauniausio berniuko rinkimuose.