Renginys „Sveikatinimo naujovės judėjimo negalią turintiems asmenims“

Šių metų vasario 10 d. Kauno rajono socialinių paslaugų centre, bendradarbiaujant su Lietuvos kūno kultūros akademijos Taikomosios fizinės veiklos katedra ir Kauno neįgaliųjų rekreacijos ir sporto klubu, vyko renginys „Sveikatinimo naujovės judėjimo negalią turintiems asmenims“. Kauno rajono socialinių paslaugų centro laikinai einanti direktoriaus pareigas Lina Marozaitė pasidžiaugė, kad įgyvendinus Europos sąjungos ir Kauno rajono savivaldybės finansuotą projektą socialinių paslaugų centre buvo įkurtas Dienos socialinės priežiūros skyrius. Jame organizuojami sveikatos stiprinimo ir palaikymo bei meno užsiėmimai Kauno rajono gyventojams, turintiems negalią.

Susirinkusius į renginį pasveikino Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Raminta Popovienė. Sveikindama ji džiaugėsi, kad Kauno rajone yra sukurta vieta, kurioje Kauno rajono žmonės gali sportuoti, mokytis, bendrauti. Administracijos direktoriaus pavaduotoja pabrėžė bendros veiklos svarbą ir palinkėjo, kad renginyje užsimezgusi draugystė ir toliau plėtotųsi.

Renginio metu Kauno rajono socialinių paslaugų centro kineziterapeutė Daina Kazlauskienė pristatė vykdomą neįgaliųjų sveikatinimo ir sporto veiklą. Lietuvos kūno kultūros akademijos Taikomosios fizinės veiklos katedros dėstytoja ir Kauno neįgaliųjų rekreacijos ir sporto klubo atstovė Aušrinė Packevičiūtė papasakojo, kokias sporto šakas gali įvaldyti net ir sunkią judėjimo negalią turintys asmenys. Renginio dalyviams buvo pristatyta filmuota medžiaga, kuri atskleidė judėjimo negalią turinčių žmonių galimybes: buvo pristatytas neįgaliųjų slidinėjimas, šuolis su guma, futbolas, boulingas ir kitos sporto šakos.

Vėliau renginio dalyviai susipažino ir dalyvavo sveikatinimo užsiėmime su Flexi-bar lazdomis ir Pilates treniruotėje. Flexi-bar ir Pilateso treniruotės tinka bet kokio fizinio pasirengimo, įvairaus amžiaus žmonėms. Šios treniruotės skirtos sustiprinti viso kūno raumenyną, sausgysles, raiščius.

Kadangi oro sąlygos buvo palankios, ištvermingiausi renginio dalyviai buvo pakviesti į lauką išbandyti neįgaliųjų slidinėjimą. Nors lauke spaudė šaltukas, visi susirinkusieji entuziastingai rungėsi draugiškose estafetėse.

Šis renginys sujungė Kauno rajono ir Kauno miesto gyventojus, turinčius judėjimo negalią, bendrai veiklai. Jie susipažino, pabendravo, mankštinosi, palaikė vieni kitus. Aktyviausieji buvo apdovanoti diplomais, visiems dalyviams įteiktos dovanėlės.

Renginio organizatoriai tikisi, kad renginyje užsimezgusi draugystė ir toliau plėtosis, planuojama bendrus renginius organizuoti ir ateityje.