Projekto „Socialinės rizikos šeimų gyvenamosios aplinkos“ Kauno rajone gairės

Siekdama formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, sukurti ir išlaikyti palankią socialinę ir fizinę aplinką vaikams augti šeimoje, skatinti ir atkurti šeimos savarankiškumą, Savivaldybės biudžetinė įstaiga Kauno rajono socialinių paslaugų centras įgyvendina Kauno rajono savivaldybės 2011 m. Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos remiamą projektą „Socialinės rizikos šeimų gyvenamosios aplinkos gerinimas“. Projekto vykdymo laikotarpis 2011 m.  rugsėjo – gruodžio mėn.

2011 m. spalio – lapkričio mėn. Kauno rajono socialinių paslaugų centro skyriuje Krizių centre, taip pat Taurakiemio, Samylų, Ežerėlio ir Čekiškės seniūnijose vyko mokymai „Sveika šeima“. Grupinių ir individualių mokymų metu buvo ugdomi Kauno rajone gyvenančių socialinės rizikos šeimų socialiniai ir asmens higienos įgūdžiai, formuojami švaros gyvenamoje aplinkoje įpročiai. Didelis dėmesys skiriamas šeimoms, kuriose auga vaikai iki 3 metų amžiaus. Tėvai mokomi kaip prižiūrėti vaikus, atlikti maudymo ir higienos procedūras,  akcentuojama vaiko sveika gyvensena ir mityba. Socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis, bendradarbiaudami su sveikatos priežiūros specialistais, mokė tėvus atkreipti dėmesį į vaikų iki 3 metų amžiaus raidos ir sveikatos ypatumus, kreiptis į gydytoją ne tik vaikui susirgus, bet rasti laiko ir profilaktiniams patikrinimams.

Kauno rajono socialinės rizikos šeimose didelė ir opi pedikuliozės problema. Todėl didelis dėmesys skiriamas šios problemos sprendimui. Pagrindinė pedikuliozės terpė yra skurdas, tėvų ir vaikų higienos žinių stoka, netvarkinga aplinka būste, nemokėjimas arba negatyvus tėvų požiūris į šią besikartojančią ligą. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu šeimoms buvo dalijami pedicikulitai, švaros priemonės, mokoma kaip su jais elgtis, akcentuojama gydyti visus šeimos narius, tiek mažus tiek didelius, palaikyti švarą namuose.

Tik švarus, tvarkingas vaikas, auga laimingas ir sveikas.