Projektas „Aš noriu augti su savo tėčiu ir mama“

Savivaldybės biudžetinė įstaiga Kauno rajono socialinių paslaugų centras dalyvavo LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotame įstaigų ir organizacijų, teikiančių kompleksines paslaugas esantiems krizinėse situacijose tėvams, auginantiems vaikus, 2013 metų programų konkurse ir laimėjo 7000 litų finansavimą projektui „Aš noriu augti su savo tėčiu ir mama“ vykdyti.

          Projektas „Aš noriu augti su savo tėčiu ir mama“ skirtas Kauno rajone gyvenančioms  šeimoms, auginančioms vaikus, atsidūrusioms krizinėje situacijoje ar susiduriančioms su sunkiai įveikiamomis problemomis šeimos gyvenime. Projekto tikslas – teikti mobilias kompleksines paslaugas krizinėje situacijoje esantiems tėvams, auginantiems vaikus, padedant spręsti kylančias problemas ir ugdant tėvų socialinius ir pozityvios tėvystės įgūdžius.

            Projekto vykdymo laikotarpis nuo 2013 m. rugsėjo 2 d. iki 2013 m. gruodžio 31 d. Projektas bus vykdomas visose Kauno rajono seniūnijose bendradarbiaujant su Kauno rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriumi ir Kauno rajono policijos komisariatu.

            Organizuojant projekto veiklą dirbs mobili specialistų komanda, kurioje pagalbą teiks psichologas ir socialinis darbuotojas. Mobilios specialistų pagalbos teikimo būdas pasirinktas todėl, kad daugelis socialinės rizikos šeimų gyvena atokiuose Kauno rajono vietovėse. Krizę išgyvenančios šeimos dažnai niekur nesikreipia pagalbos, patys nenuvyksta pas specialistus konsultuotis. Projekto metu mobili specialistų komanda pati atvyks į krizę išgyvenančios šeimos namus ir suteiks būtiną pagalbą vietoje. Siekiant užtikrinti tinkamas higienos sąlygas šeimose augantiems vaikams, projekto vykdymo laikotarpiu šeimos gaus būsto dezinfekavimo nuo parazitų paslaugą. Projekto vykdymo laikotarpiu tėvams bus apmokėta antialkoholio terapija ilgai veikiančiais vaistais, šeimos, kurioms reikalinga teisinė pagalba, galės konsultuotis su teisininku.

             Projekto „Aš noriu augti su savo tėčiu ir mama“ įgyvendinimo laikotarpiu vakaro metu bus vykdomi preventyvūs lankymaisi socialinės rizikos šeimose kartu su policijos pareigūnais.