Pradedami būsto pritaikymo neįgaliesiems darbai

Kauno rajono socialinių paslaugų centras jau šeštus metus organizuoja Būsto pritaikymo darbus Kauno rajono gyventojams, turintiems judėjimo negalią. Būsto pritaikymo programa atveria galimybes neįgaliesiems aktyviau dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Per penkis Būsto pritaikymo programos vykdymo metus Kauno rajone iš viso pritaikyta 13 būstų. 2012 m. būsto pritaikymo eilėje  laukia 14 neįgaliųjų. Pagal sudarytą eilę ir gautą finansavimą, šiais metais 6 asmenų poreikiams bus pritaikytas būstas, iš jų 3 vaikams iki 24 m. amžiaus.

Darbai bus atliekami Karmėlavos, Domeikavos, Garliavos ir Raudondvario seniūnijose. Atsižvelgiant į neįgaliųjų specialiuosius poreikius, Karmėlavos ir Domeikavos seniūnijose dviem asmenims, turintiems judėjimo negalią, bus pritaikyti įėjimai į būstą ir įrengti lauko keltuvai. Raudondvario seniūnijoje numatoma pritaikyti gyvenamąsias patalpas, įrengiant ranktūrius neįgaliesiems ir laiptinį keltuvą- kėdutę būsto viduje. Garliavos seniūnijoje bus atliekamas vonios kambario pritaikymas. Taip pat šioje seniūnijoje visišką negalią turinčiam vaikui bus nupirktas mobilus keltuvas, kuris palengvins jo slaugą.

Būsto pritaikymo darbai finansuojami iš valstybės ir Kauno rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Pareiškėjas gali savarankiškai atlikti savo būsto pritaikymo darbus. Dalis savarankiškai atlikto būsto pritaikymo išlaidų gali būti kompensuojama iš valstybės ir savivaldybės biudžeto.

Kauno rajono gyventojai, turintys judėjimo negalią, dėl būsto pritaikymo jų poreikiams turi kreiptis į Kauno rajono socialinių paslaugų centrą, adresu Ežero g. 3, Kaunas. Informacija telefonu 8-37 328 195.