Paskaita „Smurtas ir taikingumas arba smurto prevencija – viena iš asmens sveikatos apsaugos priemonių“

DSC00589SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro skyrius Krizių centras nuo 2013 m. lapkričio 11 d. iki gruodžio 31 d. vykdo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Moteris be smurto“, skirtą Valstybinės smurto prieš moteris mažinimo strategijos priemonėms įgyvendinti. Projekto tikslas – teikti psichologinę, socialinę pagalbą moterims, patiriančioms smurtą artimoje aplinkoje, jų šeimų nariams bei vykdyti smurto prevenciją Kauno rajone.

            DSC005902013 m. gruodžio 13 d. į švietėjišką paskaitą „Smurtas ir taikingumas, arba smurto prevencija viena iš asmens sveikatos apsaugos priemonių“ rinkosi Garliavos sveikatos priežiūros centro medicinos darbuotojai. Paskaitos metu klausytojai turėjo galimybę susipažinti su smurto artimoje aplinkoje įstatymu, jo taikymu ir teikiamomis pagalbos galimybėmis. Buvo kalbama apie smurto ištakas ir archeologiją, kodėl smurtaujama, kaip išvengti smurto, kaip tinkamai pranešti ir kaip organizuoti pagalbą nukentėjusiajam. DSC00591Diskutuojama, kokios gali būti smurtinio elgesio keitimo  alternatyvos, kaip padėti smurtautojui ir kur galima gauti pagalbą. Projekto psichologė priminė smurto išraiškos formas, smurto rūšis.

            Sveikatos priežiūros specialistai dalinosi asmenine patirtimi teikiant sveikatos priežiūros paslaugas, pritarė kaip svarbu apsaugoti asmens fizinę, psichinę ir emocinę sveikatą, nuolat teikti visuomenei  informaciją.