Neįgaliems ir vyresnio amžiaus Kauno rajono gyventojams organizuoti mokymai

SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centras užbaigė projekto „Fizinio aktyvumo įtaka neįgaliems ir vyresnio amžiaus asmenims, siekiant išvengti kritimų ir traumų“ išvažiuojamuosius mokymus. Kauno rajono seniūnijose vykusiuose mokymuose dalyvavo daugiau nei 200 senjorų ir neįgaliųjų. Nuo rugsėjo mėnesio pravesta 17 seminarų apie griuvimų ir traumų prevenciją.

Dalyviai buvo supažindinti su griuvimus ir traumas įtakojančiais veiksniais, mokomi kaip kontroliuoti kritimus, taisyklingai atsisėsti, išlipti iš lovos, atsistoti iš įvairių padėčių, kad gyvenimo kokybė nenukentėtų. Taip pat pristatytas pratimų kompleksas, kurį vyresnio amžiaus ir neįgalūs žmonės gali atlikti namų sąlygomis. Dalyvavimas projekte leido neįgaliesiems ir vyresnio amžiaus asmenims labiau pasitikėti savimi, nepanikuoti pargriuvus, būti kiek įmanoma fiziškai aktyviems, o namų sąlygoms pritaikyta mankšta padėjo sustiprinti sveikatą.

Projektas finansuojamas Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Informacija apie projektus ir užsiėmimus skelbiama internetiniame puslapyje  www.kaunorspc.lt arba skambinti tel. (8 37) 328195.