Mokymai Šeimos gerovės skyriuje Domeikavoje

DSCF2199SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro Šeimos gerovės skyriuje Domeikavoje š.m. rugpjūčio 7-9 dienomis vyko socialinių darbuotojų kvalifikacijos kėlimo mokymai pagal Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie SADM patvirtintą mokymų programą „Prekybos žmonėmis prevencija“ (kodas 596870867).

Mokymuose dalyvavo 13 socialinių darbuotojų iš Kauno miesto Socialinių paslaugų centro, Alytaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų ir SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro. Mokymų dalyviai susipažino su prekybos žmonėmis reiškiniu ir mastu Lietuvoje bei pasaulyje, mokėsi kaip atpažinti galimus prekybos žmonėmis atvejus bei kaip nuo to apsisaugoti.

Socialiniai darbuotojai įgijo teorinių ir praktinių įgūdžių konsultuoti klientus šia aktualia tema. Prekyba žmonėmis reiškia asmenų verbavimą, pervežimą, perdavimą, slėpimą ar priėmimą naudojant įvairias prievartos formas, apgaulę, sukčiavimą, piktnaudžiavimą vakldžia ar pasinaudojant kito asmens pažeidžiamumu. Egzistuoja įvairios reiškinio formos – vertimas elgetauti, vogti, išnaudojimas darbui, pardavimas organų transplantacijai ir kt. Prekybos žmonėmis auka gali tapti bet kuris žmogus, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, išsilavinimo ir kitų faktorių, todėl ši tema yra aktuali visiems socialiniams darbuotojams, nepriklausomai nuo to, su kokia tiksline grupe jie dirba.

Siekiant kuo plačiau apžvelgti šį reiškinį, mokymų metu buvo naudojama daug vaizdinių priemonių, filmuota medžiaga bei filmo analizė, socialiniai darbuotojai atliko praktines užduotis, mokėsi grupės vedimo principų, įgijo grupinio konsultavimo įgūdžių, taip pat naudingų žinių apie potrauminio streso sindromą.

Prekybos žmonėmis prevencijos mokymai socialinių darbuotojų pageidavimu vyks ir 2013 m. spalio mėnesį.  Kontaktai pasiteiravimui 8 37 477268.