Mokymai Šeimos gerovės skyriuje Domeikavoje

DSCF3351SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro Šeimos gerovės skyriuje Domeikavoje š.m. spalio 2-4 dienomis vyko 24 ak. val. trukmės socialinių darbuotojų kvalifikacijos kėlimo mokymai pagal Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie SADM patvirtintą mokymų programą „Prekybos žmonėmis prevencija“ (kodas 596870867).

            Mokymuose dalyvavo 13 socialinių darbuotojų iš Kauno miesto Socialinių paslaugų centro ir SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro. Mokymų dalyviai susipažino su prekybos žmonėmis reiškiniu ir mastu Lietuvoje bei pasaulyje, mokėsi kaip atpažinti galimus prekybos žmonėmis atvejus bei kaip nuo to apsisaugoti patiems ir padėti apsisaugoti klientams.

            Socialiniai darbuotojai įgijo teorinių ir praktinių įgūdžių konsultuoti klientus šia aktualia tema. Prekyba žmonėmis reiškia asmenų verbavimą, pervežimą, perdavimą, slėpimą ar priėmimą naudojant įvairias prievartos formas, apgaulę, sukčiavimą, piktnaudžiavimą vakldžia ar pasinaudojant kito asmens pažeidžiamumu. Egzistuoja įvairios reiškinio formos – vertimas elgetauti, vogti, išnaudojimas darbui, pardavimas organų transplantacijai ir kt. Prekybos žmonėmis auka gali tapti bet kuris žmogus, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, išsilavinimo ir kitų faktorių, todėl ši tema yra aktuali visiems socialiniams darbuotojams, nepriklausomai nuo to, su kokia tiksline grupe jie dirba.

            Siekiant kuo plačiau apžvelgti šį reiškinį, mokymų metu buvo naudojama daug vaizdinių priemonių, filmuota medžiaga, dalyviai buvo supažindinti su įvairiais filmais prekybos žmonėmis tema, atliko praktines užduotis, mokėsi grupinio užsiėmimo planavimo ir grupių vedimo principų, įgijo klientų konsultavimo įgūdžių, taip pat naudingų žinių apie potrauminio streso sindromą.

            Pirmą kartą šie mokymai vyko š.m. rugpjūčio 7-9 dienomis, o sulaukus didelio socialinių darbuotojų susidomėjimo, šį mėnesį buvo vykdomi pakartotinai.