Mokymai „Sveika šeima“

Augant vaikui, formuojasi jo asmens higienos įgūdžiai ir įpročiai, todėl būtina juos ugdyti sistemingai, laipsniškai, atsižvelgiant į vaiko amžių ir individualias savybes. Vaikai, įgiję asmens higienos įgūdžių pradmenis, tampa savarankiškesni, pradeda suvokti save ir savo galimybes, labiau pasitiki savimi. 2011 spalio 20 d., 10 val. SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro skyriuje Krizių centre, įgyvendinant Kauno rajono savivaldybės 2011 m. visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos remiamą projektą „Socialinės rizikos šeimų gyvenamosios aplinkos gerinimas“, vyko mokymai „Sveika šeima“.

Į mokymus susirinko gausus būrys mamų su naujagimiais ir vaikais, senelių pasimokyti, kaip savo vaikams ir anūkams sukurti sveiką ir saugią gyvenamąją aplinką. VŠĮ „Slaugos tarnyba“ lektorė Ingrida Lukoševičienė mokymų dalyviams pasakojo apie kūdikių ir vaikų priežiūrą, maudymo procedūras, higieną, supažindino su vaikų fizine, socialine, emocine, pažinimo ir kalbos raidos ypatybėmis, akcentuojant vaiko sveika gyvenseną ir mitybą.

Šeimoje labai svarbu vaikams užtikrinti švarią ir saugią aplinką, kas leistų mažinti užkrečiamų ligų pavojų. Todėl suaugusieji buvo mokomi, kaip apsisaugoti patiems ir apsaugoti mažuosius, akcentuojant, kad pirmiausia jie turi pradėti nuo savęs.