Kauno rajono socialinių paslaugų centras – vienas geriausių Lietuvoje

Sciukauskiene+LSA+pavaduotoja+vareikyte+mazaGegužės 16 d. Kauno rajono socialinių paslaugų centre vyko seminaras „Socialinių paslaugų teikimo kaimo gyventojams geroji patirtis“. Šį jau trečiąjį praktinį-regioninį susitikimą inicijavo Lietuvos kaimo tinklo ir Lietuvos savivaldybių asociacijos. Seminarai organizuojami atrinktose geriausiai socialines paslaugas teikiančiose savivaldybėse, siekiant pasidalyti gerąja patirtimi. Kauno rajono socialinių paslaugų centro atstovai pristatė centro patalpas, inventorių ir vykdomą veiklą.

Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėja socialiniais klausimais Audronė Vareikytė, remdamasi statistiniais duomenimis savo pranešimu tvirtino, kad Kauno rajono socialinių paslaugų teikimas kaimo gyventojams pasižymi įvairove ir kokybe. „Tenka susitikti ir bendrauti su Kauno rajono gyventojų išrinkta LR Seimo nare Raminta Popoviene, kuri ir dirbdama Vilniuje nepamiršta pasiekimų ir darbų Kauno rajono socialiniame gyvenime. Sklandų jūsų organizacinį darbą ir rūpestį šia sritimi patvirtina ir moderniai įrengtos patalpos centre“, – pasakojo A. Vareikytė.

Seminaro dalyvius pasveikino Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Angelė Ščiukauskienė. Ji džiaugėsi, kad darbo sėkmę ir paslaugų įvairovę lemia specialistų kompetencija, komandinis darbas ir savivaldybės vadovų rūpesčiu randami finansiniai resursai.

Morozaite+ir+LSA+pavaduotoja+Vareikyte+mazaDirektorė Lina Marozaitė pastebėjo, kad socialinių paslaugų kokybė gyventojams išaugo įsteigus mobilias komandas (socialinio darbuotojo, psichologo, sveikatos priežiūros specialisto pagalba šeimoms namuose), visą parą dirbantį Krizių centrą Garliavoje, vakarinius prevencinius šeimų lankymus.

Įprasta manyti, kad tik socialinės paslaugos ir įvairių meno terapijų užsiėmimai yra suderinami. Mes didelį dėmesį skiriame savo klientų sveikatinimui. Teikdami socialines paslaugas organizuojame jiems sporto užsiėmimus, kurių metu siekiame ugdyti pasitikėjimą savimi“, – kalbėjo L. Marozaitė.

Gerąja patirtimi taip pat dalijosi Jonavos, Kaišiadorių ir Anykščių Socialinių paslaugų centrų atstovai.

Šaltinis: KRS inf.