Kauno rajone atliekami būsto pritaikymo darbai asmenims turintiems negalią

Savivaldybės biudžetinė įstaiga Kauno rajono socialinių paslaugų centras, vykdydamas Būsto pritaikymo žmonėms su negalia 2007-2011 metams programą, penktus metus organizuoja būsto pritaikymo darbus Kauno rajono gyventojams, turintiems judėjimo negalią. Būsto pritaikymo darbai finansuojami valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšomis. 2011 metais 4 būstai pritaikomi Akademijos, Alšėnų, Garliavos apylinkių ir Lapių seniūnijose. Šiais metais trims Kauno rajono gyventojams su negalia bus pritaikyti vonios ir tualeto kambariai: bus įrengtas dušas su trapu, sumontuoti porankiai neįgaliąjam, platinamos durys ir kt.

Akademijos seniūnijos gyventojas su negalia jau džiaugiasi mobiliu keltuvu. Garliavos apyl. seniūnijoje šiuo metu montuojamas lauko keltuvas, kurio dėka asmuo galės laisvai ir saugiai su neįgaliojo vežimėliu patekti į gyvenamąjį būstą. Alšėnų seniūnijoje šeimoje augančiam ir negalią turinčiam vaikui bus nupirktas mobilus keltuvas, kurio paskirtis neįgaliojo kėlimas ir perkėlimas nuo lovos ant kėdės, į neįgaliojo vežimėlį, vonią ir pan.

Pritaikytas gyvenamasis būstas judėjimo negalią turintiems asmenims ir jų šeimoms palengvins buitį, suteiks didesnę mobilumo galimybę ir leis aktyviau dalyvauti visuomeniniame gyvenime.