Įvyks Grundtvig projekto dalyvių susitikimas Lietuvoje

2010 m. Spalio 4-8 dienomis vyks ES finansuojamo suaugusiųjų švietimo programos Grundtvig projekto dalyvių susitikimas Lietuvoje, SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centre. Susitikimo tikslas  – pasidalinti praktine patirtimi gaminant rankdarbius.

Kauno rajono socialinių paslaugų centras nuo 2009m. lapkričio mėnesio iki šiol vykdė rankdarbių užsiėmimus Kauno rajono gyventojams. Vyko rankdarbių iš vilnos kūrybinės popietės Kulautuvos bendruomenės centre, taip pat dekupažo užsiėmimai, 100proc. rankų darbo dekoratyvinių lėlių, skiautinių kūrimas Kauno rajono socialinių paslaugų centre.

Projekte turi galimybę dalyvauti socialinę atskirtį patiriantys asmenys, neįgalieji. Projekto vykdymo laikotarpiu Lietuvoje sukurti rankdarbiai bus eksponuojami Kauno rajono socialinių paslaugų centre, vizito metu, Spalio 6d. projekto partneriai atvyksta iš Ispanijos, Kipro, Turkijos. Tai Pietų Europos ir Azijos šalys,  pasižyminčios kultūrine ir etnine įvairove. Atvykstančios organizacijos dirba suaugusiųjų švietimo, socialinėje sferose. Labai įdomu ir reikšminga yra keistis tiek darbine, organizacine, kultūrine patirtimi tiek drauge gaminti rankdarbius, peržengiant tarpkultūrinius, religinius, kalbinius skirtumus. Kaip rodo patirtis „Nagingų rankų kalba“ yra pati išraiškingiausia, apjungianti ne tik atskirus žmones, bendraminčius bet ir skirtingas tautas, įsitikimus, kultūras.

Džiaugiamės galėdami priimti svečius Lietuvoje, drauge mokytis lietuviškų rankdarbių, dar kartą susipažinti su kitų šalių kūryba, su bendruomene patirtimi dalintis susitikimo metu bei internetinėje projekto svetainėje www. lingualhands.com. Šioje svetainėje galima rasti informaciją apie projektą vykdančias organizacijas, rankdarbių gaminimo video medžiagą, nuotraukas iš susitikimų.