Įvyko projekto „Nagingos rankos – bendra skirtingų kultūrų kalba“ dalyvių susitikimas Lietuvoje

Spalio 4-8 dienomis Lietuvoje vyko projekto „Nagingos rankos – bendra skirtingų kultūrų kalba“ dalyvių susitikimas. Savivaldybės biudžetinėje įstaigoje Kauno rajono socialinių paslaugų centre lankėsi svečiai iš Ispanijos, Turkijos bei Kipro. Susitikimo tikslas – supažindinti svečius su lietuviškų rankdarbių kūrimo tradicijomis, kartu pasimokyti jų kūrimo technikos, sutelkti skirtingas organizacijas iš įvairių šalių diskusijai aktualiomis temomis.

Pirmąją vizito dieną svečiai lankėsi SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro skyriuje Krizių centre. Darbuotojos svečiams papasakojo apie jų skyriaus veiklą, pristatė vykdomus projektus, programas. Po trumpo pristatymo svečiai buvo pakviesti gaminti suvenyrines lėlytes iš polimerinės masės bei pasimokyti dekupažo paslapčių. Rankdarbių užsiėmimai itin sudomino svečius. Dalyviai iš Turkijos amatų centro dėkojo už parodytas rankdarbių technikas ir rengėsi įgytą patirtį pritaikyti savo veikloje.

Spalio 6 d. Kauno rajono savivaldybėje svečius pasveikino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Priėmimo metu meras pasidžiaugė, kad SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centras dalyvaudamas tarptautiniame projekte plėtoja ryšius su ES šalimis, semiasi patirties iš kolegų dirbančių užsienio šalyse.

Pasibaigus priėmimui Kauno rajono savivaldybėje, projekto dalyviai susitiko su Kulautuvos bendruomenės nariais, kurie taip pat aktyviai įsitraukė į vykdomo projekto veiklas. Kulautuvoje svečiai buvo mokomi velti ant šilko. Rankdarbių darymo metu nuo ispaniškų, turkiškų bei kiprietiškų dainų skambėjo visos dirbtuvės. Susitikimo organizatoriai džiūgavo, kad vėlimo ant šilko procesas sukelia tiek daug teigiamų emocijų visiems susirinkusiesiems.

Dienos popietę svečiai praleido SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centre, kur buvo surengta įspūdinga rankdarbių paroda. Parodos metu projekto dalyviai galėjo išvysti populiarių lietuviškų rankdarbių atlikimo procesą, įsigyti patikusių rankdarbių.

Visus susirinkusiuosius sužavėjo Turkijos amatų centro lankytojų sukurti papuošalai, rankinės, mezginiai. Merginos iš Kipro pristatė gražius nėrinius, buities puošybos detales, Ispanijos atstovės – dekoruotus stiklinius indus, ispaniškas vėduokles, skiautinius. Lietuvos projekto dalyviai pristatė dekoratyvines lėles, nėrinius, tradicines juostas, riešines, sages, karolius iš vilnos. Programą vainikavo Kulautuvos vidurinės mokyklos merginų pasirodymas. Merginos demonstravo pačių sukurtas rūbų kolekcijas „Metų koloritas“ ir „Balti perlai“. Merginų mokytoja Daiva Sasnauskienė pasidžiaugė, jog merginos noriai dalyvauja rankdarbių kūrimo procese, o pristatytos kolekcijos jau dabar pripažintos ir įvertintos mados profesionalų.

Išvykdami namo svečiai dėkojo organizatoriams už šiltą ir įdomų priėmimą, tikino išsivežantys geriausius įspūdžius apie Lietuvą ir laukiantys kitų susitikimų bei bendrų projektų.