Įpusėjo 2012 m. būsto pritaikymo asmenims, turintiems judėjimo negalią, darbai

Kauno rajono socialinių paslaugų centras šeštus metus organizuoja Būsto pritaikymo darbus Kauno rajono gyventojams, turintiems judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų. 2012 metais būstai pritaikomi 6 neįgaliems asmenims, iš jų 3 vaikams iki 24 m. amžiaus. Darbai atliekami Karmėlavos, Domeikavos, Garliavos ir Raudondvario seniūnijose. Būsto pritaikymo darbai jau atlikti 3 asmenims Raudondvario ir Garliavos seniūnijose. Raudondvaryje pritaikytos gyvenamosios patalpos, įrengiant ranktūrius neįgaliesiems, pritaikytas ir sumontuotas laiptinis keltuvas- kėdutė.

Tai palengvino neįgaliųjų ir jų šeimos narių kasdienybę. L.J., kurios dukrai buvo sumontuotas laiptinis keltuvas – kėdutė, džiaugėsi įrenginiu, nes kėdutės pagalba daug dažniau gali dukrą perkelti iš vienos patalpos į kitą, ką anksčiau padaryti galėdavo tik porą kartų per dieną, kadangi trukdydavo laiptai. Garliavos seniūnijoje visišką negalią turinčiam vaikui nupirktas mobilus keltuvas, kuris palengvino jo slaugą. Vaiko mama pasakojo, kad mobilaus keltuvo pagalba gali lengviau pakelti vaiką iš vežimėlio, lovos ar, esant reikalui, nuo grindų, kai vaikas mankštinamas.

Šiuo metu būsto pritaikymo darbai vykdomi 3 objektuose Garliavos, Karmėlavos ir Domeikavos seniūnijose. Garliavos seniūnijoje atliekamas vonios kambario pritaikymas. Karmėlavos ir Domeikavos seniūnijose dviem asmenims, turintiems judėjimo negalią, pritaikomi įėjimai į būstą, įrengiant lauko keltuvus.

Būsto pritaikymo darbai finansuojami iš Valstybės ir Kauno rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Šiuo metu eilėje pritaikyti būstą laukia 14 Kauno rajono neįgalių gyventojų.

Kauno rajono gyventojai, turintys judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų, dėl būsto pritaikymo jų poreikiams turi kreiptis į Kauno rajono socialinių paslaugų centrą adresu Ežero g. 3, Kaunas. Išsamesnė informacija telefonu (8 37) 328 195.