Įgyvendintas projektas „Socialinės rizikos šeimų sveikos gyvensenos ir asmens higienos įgūdžių ugdymas“

SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centras 2013 m. įgyvendino projektą „Socialinės rizikos šeimų sveikos gyvensenos ir asmens higienos įgūdžių ugdymas“, finansuojamą Kauno rajono savivaldybės 2013 m. Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projektu buvo siekiama pagerinti Kauno rajono socialinės rizikos šeimų gyvenimo sąlygas ir kokybę, ugdant socialinius, švaros, asmens higienos, kūdikių ir mažamečių vaikų tinkamos sveikatos priežiūros ir sveikos gyvensenos ir sveikos mitybos įgūdžius.

Vyko šeimų mokymai, siekiant ugdyti praktinius tėvų ir vaikų įgūdžius, atkreipiant dėmesį į vaikų iki 3 metų amžiaus sveikos gyvensenos ir asmens higienos įgūdžių formavimą. Projekte dalyvavo 100 socialinės rizikos šeimų, iš jų 44 šeimos buvo aprūpintos švaros ir asmens higienos priemonėmis. Socialinės rizikos šeimas, kuriose auga vaikai iki 3 metų amžiaus, lankė slaugytoja kartu su socialine darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis.

Lankantis šeimose tėvai buvo mokomi palaikyti švarą ir tvarką savo gyvenamojoje aplinkoje, konsultuojami kūdikių ir mažamečių vaikų sveikatos priežiūros, sveikos mitybos įgūdžių klausimais. Taip pat pravesti 4 sveiko maisto gaminimo užsiėmimai vaikams, lankantiems Šeimos gerovės skyriaus Vaikų dienos centrą Domeikavoje ir suorganizuota Draugystės sriubos diena.

Užsiėmimuose dalyvavo 20 vaikų. Užsiėmimų metu vaikai susipažino su sveikos mitybos ypatumais, kas yra ta sveika mityba, kokia sveikos mitybos piramidė, iš ko ji susideda. Taip pat vaikai kūrė patiekalų receptus iš sveikų produktų ir keletą iš jų išsirinkę pasigamino. Vaikams patiko eksperimentuoti, diskutuoti, gaminti ir ragauti.