Įgyvendintas projektas „Aš noriu augti su savo tėčiu ir mama“

Savivaldybės biudžetinė įstaiga Kauno rajono socialinių paslaugų centras 2011 m. vykdė LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Aš noriu augti su savo tėčiu ir mama“, skirtą Kauno rajone gyvenančioms socialinės rizikos šeimoms, auginančioms vaikus iki 3 metų amžiaus ir vyresnius, atsidūrusioms krizinėje situacijoje ar susidūrusioms su sunkiai įveikiamomis problemomis šeimos gyvenime, siekiant mažinti vaikų atskyrimą nuo tėvų. Projekto veiklos buvo organizuojamos, bendradarbiaujant su Kauno rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriumi ir Kauno rajono policijos komisariatu. Vykdant prevencinę veiklą ir siekiant mažinti piktnaudžiavimą alkoholiu, buvo dirbama su Kauno rajone gyvenančiomis socialinės rizikos šeimomis. 2011 m. spalio – lapkričio mėnesiais policijos pareigūnai kartu su Kauno rajono socialinių paslaugų centro socialiniais darbuotojais vakaro metu prevencijos tikslais lankė socialinės rizikos šeimas.

Projekto metu mobili specialistų komanda pati vyko į krizę išgyvenančios šeimos namus ir teikė būtiną pagalbą vietoje, nes krizėje esantys asmenys dažnai niekur nesikreipia, neturi išteklių atvykti į miestą ar rajono centrą. Tokiu būdu kompleksinė pagalba šeimoms tapo prieinama net ir atokiausiose Kauno rajono seniūnijose. Mobili specialistų komanda teikė socialines ir psichologines paslaugas 55 Kauno rajone gyvenančioms socialinės rizikos šeimoms. Socialines paslaugas gavo 92 suaugę šeimų nariai ir 134 vaikai. Psichologinę pagalbą gavo 82 suaugę šeimų nariai ir 31 vaikas. Teisininko paslaugomis pasinaudojo 18 šeimų.

Projektas leido užtikrinti socialinių ir psichologinių paslaugų prieinamumą ir kompleksiškumą šeimai. Šeimos turėjo galimybę taisyti probleminius šeimyninius santykius. Profesionali ir laiku suteikta psichologo, socialinio darbuotojo, teisininko pagalba motinai ar tėvui su vaikais atsidūrus krizinėje situacijoje, padėjo apsaugoti šeimą nuo neapgalvotų, neprotingų ir skubotų sprendimų, tokių kaip vaiko atidavimas į globos namus, skyrybos ir kt.