Įgyvendinamas Visuomenės sveikatos specialiosios programos remiamas projektas

SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centras nuo 2011 m. rugsėjo mėn. įgyvendina Visuomenės sveikatos specialiosios programos remiamą projektą „Kritimų ir traumų prevencija, skatinant Kauno rajono vyresnio amžiaus asmenų fizinį aktyvumą ir sportinę veiklą“. Šiuo projektu siekiama sukurti saugią aplinką pagyvenusiems ir senyvo amžiaus gyventojams, ugdyti jų fizinį aktyvumą ir pajėgumą, lavinti pusiausvyrą ir koordinaciją, mokyti pasitikėti savimi ir kontroliuoti kritimus.

Senėjimas tampa vis aktualesne tema, nes pagyvenusių ir senyvo amžiaus žmonių populiacija didėja. Vyresnio amžiaus žmonės patiria įvairių sunkumų, susijusių su fizinės ir socialinės sveikatos silpnėjimu, didesne traumų rizika. Todėl vienas iš svarbiausių visuomenės tikslų – gera žmonių sveikata iki pat senatvės, savarankiška ir nepriklausoma gerovė bei fiziškai aktyvus gyvenimo būdas.

Šiam tikslui pasiekti, SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centre organizuojami mokymai, kurių metu pagyvenę ir senyvo amžiaus Kauno rajono gyventojai supažindinami su aplinkos veiksniais, jų pavojumi ir rizika, mokomi įvertinti savo aplinką ir laiku atlikti pakeitimus, siekiant sumažinti kritimus, jų pasekoje įvykstančius sužalojimus ir traumas.

Kauno rajono socialinių paslaugų centro sporto salėje, taip pat vyksta sporto užsiėmimai, kurių metu projekto dalyviai atlieka specialiai sudarytą fizinių pratimų programą, skirtą pusiausvyrai, koordinacijai lavinti, stiprinti viršutinių ir apatinių galūnių raumenis, palaikyti bendrą organizmo savijautą, ugdyti savarankiškumą, atliekant kasdienius darbus. Projekte dalyvauja 237 Kauno rajone gyvenantys senyvo amžiaus asmenys.  Šis projektas bus vykdomas iki š. m. gruodžio 31 d. Tikimasi, kad pavyks pagerinti Kauno rajono pagyvenusių ir senyvo amžiaus asmenų pusiausvyrą, padidinti jų mobilumą, sumažinti kritimų riziką ir pavojų patirti sužalojimų.