Įgyvendinamas projektas „Garliavos vaikų dienos centras“

IMGP6082SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centras įgyvendina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Garliavos vaikų dienos centras“. Jo tikslas – mažinti vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose, socialinę atskirtį, organizuoti kūrybingo laisvalaikio ir užimtumo veiklas.

Garliavos vaikų dienos centro vaikai rugpjūčio mėnesį praleido aktyviai. Vykdydami įvairias veiklas, bendradarbiaudami su Kauno rajono savivaldybės viešaja biblioteka, dalyvavo jų vaikų centro organizuojamoje vasaros skaitymų programoje „Nepaprastos vaikų atostogos bibliotekoje 2013 m.“

Rugpjūčio 28 d. vaikai dalyvavo stalo žaidimų popietėje, kur ne tik smagiai leido laiką žaisdami „Alias Party“ ir kitus žaidimus, bet ir mokėsi bendrauti, dirbti komandoje, palaikyti vienas kitą, vertinti draugų pastangas, ne tik siekti laimėjimo, bet ir pralaimėti. Susitikimo pabaigoje vasaros skaitymų programos vedėja apdovanojo visus dalyvius skaniais prizais.

Rugpjūčio 21 d. vaikai vyko į ekskursiją po Lietuvos aviacijos muziejų, kur sužinojo apie lietuvių norą skraidyti, Dariaus ir Girėno skrydį, apie sklandytuvą, kokio daugiau pasaulyje nėra, apie galimybę išmokti sklandyti.

IMGP6085Siekiant priminti vaikams apie mūsų senolių praeitį, gyvenimo būdą, tradicijas, rugpjūčio 22 d. organizuota išvyka į Lietuvos liaudies buities muziejų. Vaikai susipažino su Lietuvos regionais, jų papročiais, tautiniu paveldu. Daug emocijų sukėlė rago pūtimas, šaudymas iš lanko, estafetės su kojūkais.

 Rugpjūčio 29 d. Garliavos vaikų dienos centras turėjo galimybę pamatyti daugelį Kauno miesto svečių lankomų objektų. Profesionalios gidės vedama ekskursija po Kauno senamiestį leido ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir pagilinti istorijos ir kultūros žinias. Vaikai aplankė Kauno pilį, kurios muziejuje buvo rodomas mokomasis filmas apie pilies ir Kauno miesto istoriją, smalsiai leidosi į pilies rūsius, kur senovėje būdavo laikomi karo belaisviai, nusikaltėliai. Taip pat grožėjosi nuostabiu Kauno santakos vaizdu, atsiveriančiu iš Kauno pilies bokšto. Žavėjo senoji pašto stotelė, Kauno arkikatedra bazilika, Vytauto bažnyčia ir kiti Kaunui svarbūs objektai.

IMGP6073Rugsėjo 11 d. Garliavos vaikų dienos centro vaikai nukeliavo į vieną iš devynių Kauno miestą juosiančių tvirtovių. Kauno IX forto muziejuje lydimi gidės apžiūrėjo įvairias muziejaus ekspozicijas, aplankė kitas įsimintinas forto vietas: buvusio kalėjimo kiemą, kameras. Išsiaiškino, kaip 1943 m. Kalėdų naktį 64 žydų kaliniai po keturis mėnesius trukusio pasiruošimo pabėgo iš nelaisvės. Vaikai sužinojo, kad pradžioje fortas atliko tvirtovės vaidmenį,  po to tapo kalėjimu, o po karo – muziejumi.