Garliavos vaikų dienos centro vaikai šalies sostinėje

SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centras, įgyvendindamas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą tęstinį projektą „Garliavos vaikų dienos centras“, Kauno rajono vaikams iš socialinės rizikos šeimų organizuoja užimtumą, išvykas, susitikimus.

Garliavos vaikų dienos centro vaikai lapkričio 14 d. vyko į šalies sostinę. Vaikai pakilios nuotaikos susėdo į autobusą ir patraukė Vilniaus link. Pakeliui aplankė Vievyje, Elektrėnų savivaldybėje įsikūrusį Kelių muziejų. Sužinojo apie Lietuvos kelių tiesimo istoriją, susipažino su kelių tiesimo maketais, pamatė didžiules tarybinių laikų kelių tiesimo mašinas, kurios tuomet lygindavo kelią, suspausdavo asfaltą, veždavo ir kraudavo statybines medžiagas. Ypač smagu buvo pasėdėti senoviniame vežime, apžiūrėti senutėlius, bet gerai išsilaikiusius automobilius, riedėjusius Lietuvos keliais ne vieną dešimtmetį.

Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje didžiausią įspūdį vaikams paliko Šv. Kazimiero koplyčia, kurioje tyliai ir pagarbiai elgėsi net ir patys didžiausi padaužos.

Užkopus ant legendinio Gedimino kalno visi liko sužavėti atsivėrusiu Vilniaus vaizdu, todėl mielai klausėsi vaikų dienos centro vadovės pasakojimo apie senovinius bei modernius sostinės pastatus, miesto istoriją.

Energetikos ir technikos muziejuje daugiausia dėmesio buvo skiriama senovinių automobilių, pagamintų įvairiose šalyse, ekspozicijai. Visiems buvo įdomu sužinoti apie automobilių kūrimo ir gamybos istoriją, netikėtus jos vingius antrojo pasaulinio karo ar ekonominio nuosmukio Europoje metais. Atidus vaikų klausymas ir nuoširdus domėjimasis muziejaus eksponatais neliko nepastebėtas. Ekskursijos pabaigoje iš ekspozicijos vadovės vaikai gavo dovanų: įdomių knygelių bei spalvingų atšvaitų, padėsiančių jiems išlikti labiau matomiems ir todėl saugesniems kelyje.

Paskutinis kelionės akcentas – apsilankymas Trijų kryžių kalne – suteikė vaikams daug teigiamų emocijų (daugelis ten lankėsi pirmą kartą). Tikimės, kad jos ilgam išliks įamžintos ne tik nuotaikingose nuotraukose, bet ir vaikų atmintyje.