Garliavos vaikų dienos centre lankėsi svečias iš Afrikos Respublikos

DSC00732SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centras įgyvendina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą tęstinį projektą „Garliavos vaikų dienos centras“, kurio tikslas – mažinti vaikų,  augančių socialinės rizikos šeimose, socialinę atskirtį, organizuoti kūrybingo laisvalaikio ir užimtumo veiklas.

Garliavos vaikų dienos centre lankėsi svečias iš Afrikos Ruandos Respublikos. Lietuviškai šį vaikiną vadina Laurynu. Šiuo metu jaunuolis mokosi VŠĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre paramediko specialybės. Vaikai smalsiai klausinėjo, ką Ruandos vaikai valgo, ką žaidžia, kaip puošiasi merginos, kokie gyvūnai gyvena tolimoje šalyje. Prieš atvykstant svečiui vaikai susipažino su šalies geografine padėtimi, šalies klimatu, gamta, taip pat ir patirtu tautos genocidu.

DSC00727Vaikai buvo sužavėti Lauryno lietuvių kalba, kuri leido vaikams su svečiu bendrauti betarpiškai. Susitikimo metu vaikinas papasakojo, kad jis nuo aštuonerių metų gyveno kunigo H. Šulco sodyboje, nes Ruandos genocido metu neteko abiejų tėvų. Vaikinas noriai dalinosi savo įspūdžiais apie Lietuvą, lygindamas savo šalies ir Lietuvos žmonių gyvenimo būdą, jaunimo veiklas.