Garliavos krizių centras šventė 5 metų jubiliejų

kolektyvas+krizu+cnetrui5Šiltą pavasario popietę, gegužės 10 d. Kauno rajono socialinių paslaugų centro skyrius Krizių centras, įsikūręs Garliavoje, šventė 5 metų jubiliejų.Į Krizių centro gimtadienį sveikinti atvyko būrys svečių: LR Seimo narė Raminta Popovienė, Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Angelė Ščiukauskienė, Kauno rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė ir jos pavaduotoja Rima Jusienė, Vaiko teisių apsaugos skyriaus pavaduotoja Agnė Žukauskytė, Kauno rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistė Liana Jomantaitė, Jonavos socialinių paslaugų centro direktorė Valentina Bereznaja Demidenko, Kauno moterų draugijos asociacijos direktorė Daiva Baranauskienė, Kauno rajono Socialinių paslaugų centro direktorė Lina Marozaitė, Garliavos miesto ir apylinkių seniūnai.

popoviene+ir+direktore+kriziu+centrui5_1„Išties, rezultatai, kuriuos čia šiandien matau, suvirpina širdį. Esu dirbus šį darbą ir puikiai žinau, kiek savęs turi atiduoti skaudžių problemų atvytiems į centrą žmonėms”, – tvirtino Seimo narė Raminta Popovienė.

Krizių centro komanda: vedėja socialiniams reikalams Ona Grabauskienė, socialinė darbuotoja Inesa Mauručienė, psichologė Goda Rimkuvienė pristatė nuveiktus darbus, sukauptą per penkerius metus patirtį.

pristato+kriziu+centra+krizu+centrui5_3Krizių centro svarbumą patvirtina teiktų paslaugų skaičius. Per 2008 – 2012 m. 142 kartus suteikta laikino apnakvindinimo paslauga, 111 kartų socialinės rizikos asmenys pasinaudojo trumpalaikės socialinės globos paslaugomis. Tai kompleksinė paslauga, kurios metu moterys (moterys su vaikais) gauna psichologinę pagalbą, mokosi kasdienio gyvenimo, darbinių įgūdžių, planuoti savo pajamas, organizuoti laisvalaikį ir šventes. Kartu su mamomis paslaugas gavo 160 vaikų. Mokyklinio amžiaus vaikai lankė mokymo įstaigas, o po pamokų – Garliavos vaikų dienos centrą, kuris organizavo vaikų socializaciją, laisvaikį ir užimtumą,

darbeliai+paslaugu+centro+moteru+kriziu+cnetrui5_4Krizių centras tarpininkauja susitinkant ar perduodant vaikus, laikinai atiduotus globoti globėjams. Per penkerius metus įvyko 160 tokių susitikimų. Be šių veiklų į Krizių centrą renkasi senjoros, kurių nemaža dalis yra vienišos, todėl pokalbiai prie arbatos puodelio sušildo kasdienybę, jos noriai įsijungia į įstaigos organizuojamas šventes.

Krizių centro psichologė Goda Rimkuvienė ragino daugiau dėmesio skirti šeimoms, nes didžioji dalis psichologinių problemų yra atsinešamos būtent iš jų. Dirbti su pacientu, kad jis pasveiktų, reikia daugiau nei pusę metų.

garliavos+meno+mokyklos+pasirodymas2+kriziu+cnetrui5_2Centro gimtadienį susirinkusieji šventė netradiciškai. Muzikinę dovaną, gitaros ir fleitos melodijų pynę, svečiams įteikė Garliavos muzikos mokyklos mokinės: Simona Žemgulytė, Austėja Vilčinskaitė, Brigita Fedorčak (mokytoja Eglė Čekavičienė). Sveikinimus, prisiminimus ir džiaugsmo samplaiką turtino konferneciniai pranešimai. Prevencijos poskyrio specialistė Liana Jomantaitė pranešimu atskleidė, kad teismo posėdžiuose smurto aukos dažnai keičia parodymus kaltinamųjų naudai, pačios prašo neskirti bausmės, atleidžia savo kaltininkams. L. Jomantaitė tvirtino, kad dauguma pagreitinto proceso tvarka nagrinėjamų bylų dėl smurto įvykių artimoje aplinkoje pasibaigia nukentėjusiesiems ir kaltinamiesiems susitaikius, nutraukiant baudžiamąją bylą.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus pavaduotoja Agnė  Žukauskytė akcentavo, kad per 2012 metus buvo gauti 234 gyventojų prašymai, pareiškimai, skundai dėl vaiko nepriežiūros, smurto ar trukdymo bendrauti su vaiku. Skyriaus darbuotojai dalyvavo 547 posėdžiuose/apklausose civilinėse ir baudžiamosiose bylose, dėl gyvenamosios vietos nustatymo, bendravimo su vaiku tvarkos nustatymo. „Šie skaičiai patvirtina, kad išties krizės vaikų gyvenime dažnėja. Jų metu yra sutrikdomos ne viena, o keletas vaiko funkcionavimo sričių – sutrinka vaiko elgesys, psichinė ir fizinė sveikata, keičiasi vaiko bendravimas, sutrinka jo socialinė adaptacija“ – pasakojo A. Žukauskytė.

Savo vykdomą veiklą, pristatė ir Jonavos socialinių paslaugų centro direktorė, kuri džiaugėsi, kad Kauno rajono socialinių paslaugų centras mielai dalijasi patirtimi. Taigi kaskart iš susitikimų Jonavon parsiveža puikių idėjų darbui.

Surengta ekskursija po Krizių centrą, švytintys gyventojų veidai ir kruopščių darbelių paroda nepaliko nė vieno abejojančio, kad šilumos, atjautos, supratimo, ryžto keistis gavo ne viena Kauno rajono gyventoja.

 Šaltinis: KRS inf.