Diskutuota apie socialinių darbuotojų saugumą

Lapkričio 23 d. Kauno rajono socialinių paslaugų centre vyko Kauno rajono socialinių darbuotojų darbui su socialinės rizikos šeimomis susitikimas. Jame dalyvavo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Mero apsilankymo tikslas – aptarti su darbuotojomis problemas, su kuriomis jos susiduria dirbdamos su socialinės rizikos šeimomis.

SBĮ Kauno rajono Socialinių paslaugų centre dirba 25 socialinės darbuotojos darbui su socialinės rizikos šeimomis. Šios darbuotojos teikia socialinės priežiūros paslaugas, kurių išskirtinis bruožas yra tai, kad dažniausiai darbuotojai klientus lanko jų namuose. Spręsdami socialinės rizikos šeimų problemas, socialiniai darbuotojai organizuoja prevencinį darbą su tėvais, kurie savo elgesiu daro neigiamą įtaką vaikams, moko kasdienio gyvenimo įgūdžių apsiperkant ir mokant mokesčius, bendradarbiauja su savivaldybių vaiko teisių apsaugos tarnybų specialistais, vaikų globos namų pedagogais ir socialiniais darbuotojais, mokyklų pedagogais bei kitų socialinių paslaugų įstaigų darbuotojais.

Darbuotojų darbas atliekamas kelionėje. Kiekvieną dieną lankydamos šeimas darbuotojos susiduria su situacijomis, kurių metu kyla grėsmė jų saugumui. Teikdami socialines paslaugas socialiniai darbuotojai lankosi socialinės rizikos šeimose, kuriose dažnai susiduria su agresyviais ir palaidais šunimis. Siekiant užtikrinti socialinių darbuotojų saugumą, reikalingas gynybinis purškalas (dujų balionėlis), kuris, esant reikalui, padėtų socialiniam darbuotojui išvengti įkandimų. Meras, atsižvelgdamas ir suprasdamas darbuotojų saugos problemą, susitikimo metu įteikė darbuotojoms gynybinius purškalus.

Pasitarime taip pat diskutuota apie dviračių įsigijimą kaip apie prieinamesnį ir sveikesnį būdą lankant šeimas, aptartas kompiuterių ir mobiliųjų telefonų reikalingumas darbui, socialinių darbuotojų sveikatos draudimas.

KRS inf.