Baigti 2013 m. būsto pritaikymo asmenims, turintiems judėjimo negalią, darbai

Picture 403SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centras vykdo būsto pritaikymo programą Kauno rajono gyventojams, turintiems judėjimo negalią, kuri didina neįgaliųjų savarankiškumą ir apsitarnavimo galimybes. 2013 m. būstai pritaikyti 5 neįgaliems asmenims, iš jų vienam 16 metų vaikui. Darbai atlikti Vandžiogalos, Kačerginės, Raudondvario, Karmėlavos ir Samylų seniūnijose. Per septynerius Būsto pritaikymo neįgaliesiems organizavimo metus Kauno rajone iš viso pritaikyti 24 būstai. Būsto pritaikymo darbai finansuojami iš valstybės ir Kauno rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

Picture 3622013 m. Vandžiogalos seniūnijoje gyvenančiai moteriai, turinčiai ryškius judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimus, įrengti biologiniai valymo įrenginiai, dušas ir tualetas, pritaikytas mobilus keltuvas. Kačerginės seniūnijoje atliktas vonios kambario pritaikymas, praplatintos virtuvės durys, laiptinėje įrengtas turėklas. Tai palengvino neįgalios moters ir jos šeimos kasdieninę buitį. Raudondvario seniūnijoje vidutinius judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimus turinčiai moteriai pritaikytos gyvenamosios patalpos, įrengiant ranktūrius neįgaliesiems.

CAM00711Visišką negalią turinčia mergaitei iš Karmėlavos seniūnijos nupirktas mobilus keltuvas, kuris palengvino vaiko priežiūrą. Samylų seniūnijoje neįgaliam vyrui nupirktas laiptinis kopiklis, kuris  padės lengviau patekti į 3 aukšte esantį butą ir iš jo.

SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centras ruošiasi 2014 m. būsto pritaikymo darbams ir iki gruodžio 31 d. priima Kauno rajono gyventojų, turinčių judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų, prašymus pritaikyti būstą. Šiuo metu eilėje pritaikyti būstą laukia 15 Kauno rajono neįgalių gyventojų.

Primename, kad pareiškėjai, kurių būstai įtraukti į einamųjų metų pritaikomų būstų sąrašą, gali savarankiškai atlikti pritaikymo darbus. Savarankiškai atlikto būsto pritaikymo išlaidos kompensuojamos iš valstybės ir savivaldybės biudžeto. Taip pat pareiškėjai turi galimybę parduoti nepritaikytą ir pirkti pritaikytą neįgaliesiems būstą, suteikiant galimybę visiškai ar iš dalies kompensuoti nepritaikyto būsto ir nupirkto pritaikyto būsto vertės skirtumą. Maksimali skiriamos kompensacijos suma – 50 000 Lt. Šia galimybe gali pasinaudoti tie pareiškėjai, kuriems būsto pritaikymo neįgaliesiems poreikio vertinimo metu nustatytas įėjimo į būstą pritaikymo poreikis ir reikalingas įrengti keltuvas.

            Kauno rajono gyventojai, turintys judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų, dėl būsto pritaikymo jų poreikiams turi kreiptis į SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centrą adresu Ežero g. 3, Kaunas. Išsamesnė informacija telefonu 8 37 328195.