Baigėsi 2011 m. projektas “Socialinės rizikos šeimų gyvenamosios aplinkos gerinimas”

SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centras užbaigė įgyvendinti „Socialinės rizikos šeimų gyvenamosios aplinkos gerinimas“ projektą, finansuojamą iš Kauno rajono savivaldybės 2011 m. Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Projekto laikotarpiu nuo 2011 m. rugsėjo mėn. iki 2011 m. gruodžio 31 d. buvo siekiama gerinti Kauno rajono socialinės rizikos šeimų gyvenimo sąlygas ir kokybę, ugdant socialinius, asmens higienos, švaros, kūdikių ir mažamečių vaikų sveikatos priežiūros ir sveikatos gyvensenos įgūdžius.

Projekto metu Kauno rajono socialinių paslaugų centro socialinės darbuotojos darbui su rizikos šeimomis 55 socialinės rizikos šeimose vykdė kūdikių ir vaikus iki 3 metų amžiaus raidos, sveikatos intervenciją ir prevenciją, bendradarbiaudamos su sveikatos priežiūros specialistais. 2011 m. spalio mėn. Kauno rajono socialinių paslaugų centro skyriuje Krizių centre šeimoms vyko teoriniai mokymai „Sveika šeima“, kurių metu dalyviams buvo pristatoma, kaip sukurti sveiką ir saugią gyvenamąją aplinką savo vaikams. 2011 m. lapkričio mėn. praktiniai mokymai „Sveika šeima“ vyko Taurakiemio, Samylų, Čekiškės ir Ežerėlio seniūnijose šeimų namuose. Tėvai buvo mokami kaip maudyti kūdikius ir mažamečius vaikus, palaikyti higieną ir namų aplinkos švarą, kad išvengti ligų. Šeimoms buvo dalijamos švaros, higienos priemonės.

Kauno rajone socialinės rizikos šeimose vis dar didelė ir opi pedikuliozės ligos problema, todėl projekto metu buvo skiriamas didelis dėmesys šios ligos intervencijai, prevencijai. 71 šeimai buvo išdalinti medikamentai, higienos ir švaros priemonės. Tėvams buvo suteikta informacija kaip gydyti šią ligą: svarbu pastebėjus šiai ligai neleisti jai įsisenėti, namuose palaikyti švarą, bendradarbiauti su šeimos gydytojais.

Įgyvendinus projektą tikimasi, kad tėvai, auginantys naujagimius ar mažamečius vaikus, ir šeimos, kuriose opi pedikuliozės problema, labiau laikysis asmens higienos, švaros, rūpintis vaikų pilnaverte mityba, stebės fizinę, emocinę vaikų raidą, ko pasekoje sumažės užkrečiamų ligų.