Atliekami 2013 m. būsto pritaikymo asmenims, turintiems judėjimo negalią, darbai

IMG_8780Kauno rajono savivaldybės administracijos Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija rugsėjo 25 d. lankė 2013 m. Kauno rajono neįgaliesiems pritaikomus būstus Karmėlavos ir Vandžiogalos seniūnijose. Šio apsilankymo metu Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija priėmė užbaigtus būsto pritaikymo darbus Vandžiogalos seniūnijoje. Moteriai, kuriai nustatyti ryškūs judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimai, įrengti biologiniai valymo įrenginiai ir pritaikytas vonios kambarys: jos reikmėms įrengtas dušas su trapu, klozetas su lanksčia apsiplovimo žarnele, praustuvas, sumontuoti ranktūriai neįgaliesiems, praplatintos ir įrengtos stumdomos durys. Kambariuose pritaikyti slenksčiai, kad moteris su neįgaliojo vežimėliu galėtų patekti iš miegamojo į vonios kambarį. Moteris gavo mobilų keltuvą, kurio pagalba šeimos nariai lengviau ją perkels iš lovos į vežimėlį ar į kitą vietą.

SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centras septintus metus organizuoja būsto pritaikymo darbus Kauno rajono neįgaliems gyventojams, turintiems judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų, kurie yra slaugomi ir patys visiškai negali judėti, juda neįgaliojo vežimėlio pagalba arba naudojasi kitomis techninės pagalbos priemonėmis. Ši programa atveria galimybes neįgaliesiems aktyviau dalyvauti visuomeniniame gyvenime.

Priklausomai nuo judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų gali būti pritaikomas įėjimas į būstą bei gyvenamosios patalpos. Prireikus įrengiami liftai ar keltuvai, tačiau ne aukščiau kaip iki antžeminės pastato dalies pirmojo aukšto (būstą pritaikant savarankiškai, keltuvo aukštis neribojamas), nuovažos. Taip pat pritaikomos patalpos būtiniausiems neįgaliųjų poreikiams tenkinti (asmens higienos priežiūrai, maitinimuisi bei poilsiui), platinamos durys, įrengiami ranktūriai ir kt. Būsto pritaikymo darbai finansuojami iš valstybės ir Kauno rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

Kauno rajono gyventojai, turintys judėjimo negalią, dėl būsto pritaikymo jų poreikiams turėtų kreiptis į SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centrą (Ežero g. 3, Kaunas).

Išsamesnė informacija telefonu (8 37) 328 195.